Nasze projekty

Włącz się w wielkopostną akcję „Woreczek ryżu” i pomóż dzieciom z Kenii i Ekwadoru

Dla wielu dzieci 100 g ryżu to jedyny posiłek w ciągu dnia. Celem wielkopostnej akcji „Woreczek ryżu” jest zbiórka środków finansowych na zakup żywności dla głodnych i niedożywionych dzieci i dorosłych w Kenii i Ekwadorze oraz finansowanie misyjnych projektów pomocowych.

Akcja już na stałe wpisała się w program jałmużny wielkopostnej wielu Polaków i wspólnot parafialnych. Kenia i Ekwador to miejsca, gdzie na stałe pracują franciszkańscy misjonarze. Organizatorzy akcji „Woreczek ryżu” – Fundacja „Tworzyć Miłością” wspólnie z Franciszkańskim Sekretariatem Misyjnym w Gdyni – nie ograniczają się jedynie do dystrybucji żywności, ale pomagają także m.in. w budowie i wyposażaniu szkół, internatów, sierocińców, placów zabaw, czy wysyłają lekarzy z pomocą medyczną dla dzieci.

Środki zebrane podczas tegorocznej, dziewiątej edycji akcji, przeznaczone będą na rozpoczęcie budowy szkoły średniej i zawodowej w Ruiri (Kenia), jako kontynuację zespołu szkół w tej misji. Wcześniej powstało tam przedszkole i szkoła podstawowa wraz z bursą. – Będziemy też kontynuować program dożywiania dzieci oraz zapewnienia im opieki medycznej – informują organizatorzy.

Reklama
Reklama

Blisko, blisko, coraz bliżej akcji #WoreczekRyżu Ojciec Joseph z Kenii🇰🇪 zachęca do wsparcia akcji. 😉 #RazemMożemyWięcej Misje Franciszkańskie Franciszkanie Konwentualni

Posted by Woreczek Ryżu on Wednesday, February 12, 2020

Reklama
Reklama

Podczas ubiegłorocznej edycji zebrano łączną kwotę 214 902,88 PLN. Uzyskane środki przekazane zostały do franciszkańskich misji w Kenii i Ekwadorze na całoroczne dożywianie i opiekę medyczną dzieci w szkołach, świetlicach i sierocińcu. Organizatorzy akcji podjęli także decyzję, że część pieniędzy przeznaczona zostanie także dla dzieci z trzech ośrodków franciszkańskich na Litwie. Dziękując za dotychczasowe ofiary, o. Sławomir Klein OFMConv. pracujący na misjach w Kenii potwierdza, że ta akcja ma sens, ponieważ daje radość i pewność na kolejny przeżyty dzień dla tych, którym życie nie jest zbyt przychylne.

Akcję wspierać można poprzez SMS o treści DAR na nr 72052 (2,46 zł z VAT/sms) (w okresie 20.02 – 30.06.2020), wpłaty na stronie Fundacji „Tworzyć Miłością”, wpłaty na stronie Pomagam.pl oraz wpłaty na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 z dopiskiem „Woreczek Ryżu”.

Reklama

Stacja7 jest patronem medialnym akcji. Szczegóły inicjatywy znajdują się na stronie Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego TUTAJ.

zś/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite