Nasze projekty

Dziś wirtualna pielgrzymka do Lourdes. Wierni tęsknią za tym miejscem

Eucharystia, świadectwa, a także tradycyjna procesja ze świecami. W ramach wirtualnej pielgrzymki przygotowano całodniowy program transmisji z groty objawień. Inicjatywa to wyjście naprzeciw potrzebom tysiącom wiernym z całego świata, którzy co roku w rocznicę ostatniego objawienia Maryi przyjeżdżali do Lourdes. O godz. 13:30 zaplanowano różaniec w języku polskim.

Wirtualna pielgrzymka – jak mówi rektor sanktuarium – okazała się konieczna, ponieważ wielu wiernych, a zwłaszcza chorych odczuwa silna tęsknotę za tym miejscem, a pandemia i sanitarne obostrzenia sprawiają, że w tym roku nie mogą tu być osobiście. To właśnie dla nich przygotowano całodniowy program transmitowany w internecie: modlitwy w grocie objawień, Eucharystie, tradycyjną procesje ze świecami oraz liczne świadectwa. Ks. Olivier Ribadeau Dumas jest przekonany, że tego dnia Lourdes ponownie ukaże się światu w całej swej wspaniałości.

– Trzeba być świadomym, że Lourdes jest tak wspaniałe, bo jest to miejsce pobożności ludowej. Jest to miejsce, w którym ludziom często brakuje słów, by wyrazić swą wiarę – zaznaczył w wywiadzie dla Radia Watykańskiego rektor sanktuarium w Lourdes. – Ich serce jest przepełnione tą wiarą, bo mogą dotknąć skały w grocie objawień, bo woda jest dla nich znakiem tego, czego w Lourdes doświadczyli i co wraz z tą wodą zabiorą ze sobą do domu, bo niosąc w procesji zapaloną świecę widzą w niej symbol swego chrztu, ale i zmartwychwstania. Są to znaki bardzo proste, ale to właśnie w nich wyraża się to przepełnione serce wiernych, którzy pokładają ufność w Panu. I ja osobiście muszę powiedzieć, że jestem tym zachwycony. Tak każdego dnia tu w Lourdes dzieją się wspaniałe, cudowne rzeczy – podkreślił.

https://www.youtube.com/watch?v=uOoPvqAecS4&feature=emb_title

Reklama
Reklama

kh/KAI

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę