Nasze projekty

Vatican Insider: Asia Bibi dotarła do Kanady

Pakistanka Asia Bibi, której losy od 2010 r. śledzi cały świat, dotarła wreszcie bezpiecznie do Kanady - donoszą media watykańskie. Właśnie w tym kraju przebywa już cała jej rodzina i to Kanada udzieliła kobiecie azylu politycznego.

„Udręka się skończyła, nastało zbawienie” – tymi słowami podsumowuje wiadomość serwis Vatican Insider. Podając informację o wylądowaniu Asi Bibi w Kanadzie serwis powołuje się na źródła w pakistańskim Ministerstwe Spraw Zagranicznych oraz na informacje od prawnika zajmującego się sprawą Pakistanki ze strony Watykanu Saifa-ul Malooka. To ważne, bowiem od października 2018 r. kiedy to zapadł wyrok Sądu Najwyższego uniewinniającego Asię, kilkakrotnie do mediów docierała błędna informacja o tym, że kobieta jest już wolna i opuściła ojczyznę.

Z uwagi na grożące jej cały czas niebezpieczeństwo samosądu ze strony islamskich bojówek miejsce jej rzeczywistego pobytu zmieniało się parokrotnie i było przez pakistańskie władze utrzymywane w ścisłej tajemnicy.

„Vatican Insider” podaje, że choć kilka krajów oferowało Asi Bibi azyl polityczny – były to m.in. Włochy, USA czy Niemcy – tylko Kanada wykazała się w tej sprawie prawdziwą determinacją i doprowadziła do urzeczywistnienia podróży Asi Bibi i jej rodziny na jej teren. Chodziło z jednej strony o dopełnienie wszystkich formalności prawnych umożliwiających przybycie do Kanady, z drugiej – o odpowiedni moment polityczno-społeczny w samym Pakistanie pozwalający na transport Asi i jej rodziny w najbezpieczniejszy sposób.

Reklama
Reklama

ad, Vatican Insider/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę