Nasze projekty

Sandra Sabattini: narzeczona na ołtarze

Wśród dekretów o heroiczności cnót, które podpisał papież 6 marca na audiencji udzielonej prefektowi Kongregacji ds. Kanonizacji, znajduje się i ten dotyczący Sandry Sabattini, 23-letniej Włoszki, która wiodła życie radosnej, pobożnej i zwykłej dziewczyny, a zginęła w wypadku samochodowym w 1984 r.

– Są święci małżonkowie, są święci rodzice, ale czy nie byłoby pięknie mieć również świętą zwykłą dziewczynę? – mówi ks. Oreste Benzi, założyciel Wspólnoty Jana XXIII, do której należała Sandra Sabattini, wyjaśniając motywacje stojące za wszczęciem procesu beatyfikacyjnego Włoszki. Do ogłoszenia jej świętą przybliżyło nas podpisanie przez papieża Franciszka dekretu o heroiczności jej cnót.

23-letnia Włoszka była pod wieloma względami podobna do wielu jej rówieśników, więc – jak zauważa Giorgio Bernardelli z portalu Vatical Insider, jej postać będzie pewnie przypominana na Synodzie poświęconym młodym, który rozpocznie się w Rzymie w październiku.

Sandra Sabattini urodziła się we włoskim Riccone w 1961 roku. W wieku 12 lat wstąpiła do wspólnoty Jana XXIII i zaczęła brać aktywny udział w jej programie formacyjnym i działaniach charytatywnych. Wyjeżdżała m.in. na obozy integracyjne z młodymi niepełnosprawnymi. Dużo o jej świętości ma zdradzać opublikowany dopiero po jej śmierci dziennik duchowy, który zdaniem postulatorów procesu beatyfikacyjnego „ukazuje całą duchową wędrówkę dziewczyny naszych czasów, pomiędzy modlitwą a służbą dla najuboższych”.

Reklama

Po maturze Sandra rozpoczęła studia medyczne, marzyła też o wyjeździe do Afryki. Wtedy też poznała Guido – swojego chłopaka a później narzeczonego, z którym planowała wspólną przyszłość. Ich plany pokrzyżował wypadek , któremu uległa 29 kwietnia 1984 r.: w drodze na spotkanie wspólnoty w miejscowości Igea Marina potrąca ją samochód. Sandra umiera 3 dni później w szpitalu w Bolonii. Przy jej śmierci są obecni bliscy, ale również i ks. Benzi ze wspólnoty Jana XXIII, postulator jej procesu beatyfikacyjnego.

 

ad/stacja7

Reklama

 

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę