Nasze projekty

Robert Karaś musiał zejść z trasy dziesięciokrotnego Ironmana. „Lekarze zakazali kontynuowania wyścigu”

Robert Karaś musiał wycofać się z rywalizacji o mistrzostwo świata w dziesięciokrotnym Ironmanie. "Przykro nam poinformować o przerwaniu wyścigu Roberta" - możemy przeczytać na jego Facebooku.

IUTA World Championship Swiss Ultra Triathlon to ultra triathlon podczas, którego uczestnicy mają do pokonania 38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu – to dystans 10-krotnego Ironmana. Zawody rozpoczęły się w niedzielę, 14 sierpnia w szwajcarskim Buchs.

Karaś wybiegając na ostatni etap – trasę biegową miał ogromną przewagę nad przeciwnikami. Polski zawodnik przepłynął wyznaczony dystans w 9 godz. i 44 min., natomiast trasę rowerową pokonał w 68 godz. i 46 min.

Jednak po południu w czwartek poinformowano, że sportowiec opuścił trasę wyścigu. „Przykro nam poinformować o przerwaniu wyścigu Roberta. Po 38km pływania, 1800km na rowerze i 65km biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie! Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem…Ból po operacji, którą odbył tylko 3tyg. temu okazał się nie do zniesienia nawet dla Niego!” – poinformowano na Facebooku.

Ultra triathlon to potężny wysiłek dla organizmu. Robert Karaś na pierwszą przerwę udał się dopiero po 40 godzinach rywalizacji i spał zaledwie 20 minut. Podczas wyścigu musi się mierzyć także z różnymi przeciwnościami. Oprócz zmiennych warunków pogodowych, zespół polskiego sportowcy poinformował także, że został siedmiokrotnie użądlony przez osy.

O 33-letnim Robercie Karasiu wielu usłyszało dopiero teraz, jednak Polak ma już kilka sukcesów w różnych odmianach triathlonu. Dwukrotnie został mistrzem i rekordzistą świata w podwójnym Ironmanie, a w międzyczasie zdobył także ten sam sukces w potrójnym Ironmanie. W zeszłym roku w Meksyku zdobył także mistrzostwo i rekord świata w pięciokrotnym Ironmanie.

kh, pa, sport.tvp.pl, przegladsportowy.onet.pl, sport.pl, eurosport.tvn24.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!