Nasze projekty

Przez wakacje do Taize przyjechało ponad 7 tysięcy gości. „Ważne jest, by móc się spotkać”

Od czerwca przyjechało do Taizé łącznie ponad 7000 gości. Chociaż w sierpniu po raz pierwszy od początku pandemii było we wspólnocie kilka przypadków COVID-u, protokół ochronny, wprowadzony we współpracy z władzami sanitarnymi, pozwolił na nieprzerwane przyjmowanie przyjezdnych.

Fot: lars hammar/ CC BY-NC-SA 2.0

Międzynarodowe spotkania będą teraz kontynuowane, a kolejnym punktem kulminacyjnym będą francuskie ferie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych, podczas których wielu francuskich uczniów szkół średnich będzie mogło przyjechać do Taizé.

Natomiast kolejne europejskie spotkanie młodych odbędzie się we Włoszech, w Turynie, w dniach od 28 grudnia 2021 do 1 stycznia 2022. Trzech braci ze wspólnoty właśnie wyjeżdża z Taizé, by dołączyć do młodych ludzi i liderów różnych Kościołów w tym mieście, którzy już zaczęli przygotowywać parafie i społeczności lokalne na przyjęcie młodych uczestników spotkania. Szereg wydarzeń podczas trwania spotkania będzie transmitowanych w Internecie, aby umożliwić udział w nim młodym z całego świata.

Brat Alois, przeor Wspólnoty z Taizé podkreśla, że „w trudnym kontekście wywołanym pandemią wiele osób z niepokojem patrzy w przyszłość; obserwujemy także narastającą polaryzację w naszych społeczeństwach. Dlatego bardzo ważne jest móc się spotykać, wspólnie modlić, rozmawiać i słuchać siebie nawzajem. Z tego też powodu jesteśmy bardzo wdzięczni, że letnie spotkania w Taizé przebiegły pomyślnie”.

Reklama

Wspólnota z Taizé została zaproszona przez różne Kościoły w Glasgow do przygotowania i poprowadzenia czuwania dla studentów i młodzieży, podczas odbywającego się w tym mieście spotkania COP26. Z tej okazji od 7 do 12 listopada będą tam przebywać dwaj bracia z Taizé.

Od kilku miesięcy można słuchać „Podcastów z Taizé”: nagrań wspólnych modlitw, biblijnych medytacji i refleksji, wywiadów z ludźmi z różnych środowisk – przebywających w Taizé lub związanych ze wspólnotą.

ag/Taize/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę