Nasze projekty

Pozytywne skutki pandemii – mocniejsza wiara i bliższe więzi rodzinne

Jedna trzecia Amerykanów uważa, że pandemia wzmocniła ich wiarę i relację z Bogiem, a Europejczycy sądzą, że to trudne doświadczenie wzmocniło ich więzi rodzinne. To wyniki najnowszego raportu pracowni Pew Research Center.

Cathopic/Dimitri Conejo Sanz

Badania zostały przeprowadzone w 14 rozwiniętych krajach świata w Ameryce, Azji, Europie i Australii. Okazało się, że aż 28 procent Amerykanów uważa, że ich wiara została wzmocniona przez pandemię. Tyle samo z nich twierdzi, że ogólnie wiara została wzmocniona wśród innych ludzi w kraju. Co ciekawe, jeśliby wziąć pod uwagę tylko protestantów, to tutaj o wzmocnieniu więzi z Bogiem mówi już 50 procent badanych.

Obywatele innych krajów nie byli tacy entuzjastyczni. W Hiszpanii i we Włoszech, tylko 15 procent badanych przyznało się, że ich wiara się umocniła.

Z kolei Europejczycy uznali, że czas pandemii znacząco wzmocnił więzi rodzinne. Twierdzi tak 42 procent Hiszpanów, 41 procent Włochów i Brytyjczyków. Najsłabsze wzmocnienie takich relacji badani wskazali w Azji: Japonii i Korei Południowej – tylko 18 procent badanych stwierdziło, że ich relacje z krewnymi wzmocniły się.

Reklama
Reklama

Badanie zostało przeprowadzone latem 2020 roku.

SPRAWDŹ: Badania: Pandemia skłania do życiowych refleksji raczej młodych niż seniorów

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę