Nasze projekty

Polacy znowu powalczą o medale. Startuje paraolimpiada w Tokio

162 państwa powalczą o medale podczas, rozpoczynającej się we wtorek, paraolimpiady w Tokio. W gronie tym znajduje się 90-osobowa reprezentacja Polski.

fot. France Olympique/Flickr CC BY-NC-ND 2.0

Podczas paraolimpiady w Tokio zadebiutują drużyny z pięciu państw: Paragwaju, Bhutanu, Malediwów, a także karaibskich wysp Grenada oraz Saint Vincent i Grenadyny. Łącznie w zmaganiach wezmą udział o trzy kraje więcej niż w 2016 roku w Rio de Janeiro, ale największa liczba reprezentacji, bo 164, uczestniczyła w paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku.

Polacy powalczą o medale

O medale w Tokio powalczy około 4400 zawodników, a wśród nich 90-osobowa reprezentacja Polski. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro biało-czerwoni zdobyli 39 medali, z czego dziewięć złotych. Nasi zawodnicy wezmą udział w Japonii w 12 dyscyplinach.

Przypomnijmy, że na igrzyskach olimpijskich w Tokio, które zakończyły się kilkanaście dni temu, Polacy osiągnęli najlepszy medalowy wynik od wielu lat. Łącznie biało-czerwoni zdobyli 14 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. A podczas paraolimpiady czekają nas kolejne sportowe emocje.

Paraolimpiada w Tokio zakończy się 5 września.

kh/PAP/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę