Nasze projekty

Para zginęła w tragicznym wypadku. „Gdy ich odnaleziono, wciąż byli przytuleni”

Do tragicznego wypadku doszło we włoskich Alpach. 28-letni sportowiec oraz jego 27-letnia dziewczyna zginęli. Gdy ich odnaleziono, ciągle pozostawali w objęciach.

fot. jeandanielpession/instagram.com

28-letni Jean Daniel Pession był słynnym narciarzem, specjalizującym się w narciarstwie szybkim. Jego dziewczyna 27-letnia Elisa Arlian rywalizowała w narciarstwie biegowym. W sobotę, 1 czerwca para udał się na górską wyprawę, obierając sobie za cel zdobycie szczytu Monte Zerbion we włoskich Alpach.

Niestety doszło do tragedii

Ich długa nieobecność zaniepokoiła bliskich, którzy zaalarmowali ratowników. Niestety doszło do tragicznego wypadku. Prawdopodobnie spadli oni z wysokości 700 metrów. Ratownicy kiedy dotarli na miejsce wypadku, znaleźli ciała pary złączone ze sobą liną wspinaczkową oraz przysypane śniegiem.

Jak donoszą włoskie media, para była w objęciach do samego końca. Byli zaledwie o krok od szczytu, gdy nagle zostali zdradzeni przez górę, którą tak bardzo kochali. Gdy ich odnaleziono, wciąż byli przytuleni – poinformowała włoska telewizja TMZ Sport. Jak na razie nie wiadomo co było przyczyną wypadku.

Reklama

ZOBACZ>>> Mama pomaga córce sypać kwiaty. Poruszające nagranie z procesji Bożego Ciała

Oboje zawodowo zajmowali się sportem

To straszna tragedia dla świata sportów zimowych, zwłaszcza dla narciarstwa – czytamy w oświadczeniu Flavio Rody, prezesa Włoskiej Federacji Sportów Zimowych. Jak dodaje, cała federacja składa kondolencje i przesyła wyrazy współczucia rodzinom Pession oraz Arlian z powodu tego tragicznego wypadku.

Jean Daniel Pession był zawodowym narciarzem. Jego najlepszym wynikiem w Pucharze Świata w narciarstwie szybkim było zajęcie 15. miejsca w klasyfikacji generalnej. Na Mistrzostwach Świata w Vars w 2022 roku zajął 22. miejsce. Jego dziewczyna, Elisa Arlian również zajmowała się narciarstwem, specjalizując się w narciarstwie biegowym. Pracowała jako nauczycielka oraz instruktor narciarstwa.

Reklama

sportowefakty.wp.pl, sport.radiozet.pl, pudelek.pl, fisi.org, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę