Nasze projekty

Papież przyjął wicepremiera Socjalistycznej Republiki Wietnamu

Dzisiejsza audiencja u papieża Franciszka i rozmowy z Sekretarzem Stanu, kard. Pietro Parolinem to główny cel wizyty w Watykanie wicepremiera Socjalistycznej Republiki Wietnamu, Truonga Hoa Binha. Jak podaje wietnamska agencja rządowa, VNA wicepremier Binh przekazał kard. Parolinowi zaproszenie do odwiedzenia swej ojczyzny, które zostało przyjęte z zadowoleniem.

Jak donosi agencja VNA wicepremier Binh podczas spotkania z Ojcem Świętym mówił o polityce wyznaniowej władz w Hanoi, twierdząc, że oferują one dogodne warunki dla działalności religijnej. Natomiast Papież Franciszek z zadowoleniem przyjął wizytę wicepremiera Binha, zaznaczając, iż jest to ważny krok, pomagający umocnić wzajemne zrozumienie i wyrażając radość z pozytywnych zmian w relacjach między Stolicą Apostolską a Wietnamem.

Podczas spotkania z watykańskim sekretarzem stanu obie strony wymieniły poglądy na ważne kwestie dotyczące relacji dwustronnych i potwierdziły potrzebę utrzymywania spotkań na wysokim szczeblu oraz prowadzenia regularnego dialogu. Uzgodniono wolę podniesienia stosunków dyplomatycznych do szczebla nuncjatury i ambasady. Zadanie to ma omówić szczegółowo podczas swego siódmego spotkania specjalna grupa robocza.

Wicepremier Binh przekazał Sekretarzowi Stanu Stolicy Apostolskiej zaproszenie premiera Nguyena Xuan Phuca do Wietnamu, który kard. Parolin przyjął z zadowoleniem – podaje agencja VNA. Wietnam i Stolica Apostolska nie mają stosunków dyplomatycznych na szczeblu nuncjatury i ambasady. Jednak od 2011 roku Watykan posiada specjalnego wysłannika, nie rezydującego w tym kraju którym jest obecnie nuncjusz w Singapurze Polak, abp Marek Zalewski.

Reklama
Reklama

KAI/ad

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite