Nasze projekty

Papież przybył do Gruzji

O godz. 14.55 czasu lokalnego (12.55 czasu polskiego) samolot A 321 włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem na pokładzie wylądował na międzynarodowym lotnisku w Tbilisi. Podróż apostolska Franciszka w dniach 30 września- 2 października, w czasie której odwiedzi stolicę Gruzji i Mcchetę przebiega pod hasłem: „Pokój wam”

16. zagraniczna podróż papieża stanowi drugi etap jego wyprawy do krajów kaukaskich. W czerwcu był w Armenii. 2 października Ojciec Święty kilkugodzinną wizytę złoży w Azerbejdżanie.

Wśród obecnych na płycie lotniska są m. in. prezydent Gruzji, Giorgi Margwelaszwili z małżonką, patriarcha-katolikos Eliasz II, zwierzchnik Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego, nuncjusz apostolski nuncjusz apostolski w Armenii, Gruzji i Azerbejdżanie, abp Marek Solczyński, administrator apostolski Kaukazu bp Giuseppe Pasotto CSS, abp Raphael Minassian, ordynariusz dla Ormian katolików Europy Wschodniej.

Reklama

Przed odlotem do Tbilisi papież powierzył swą podróż wstawiennictwu wiernych, którzy śledzą go na Twitterze. „Dziś wyruszam do Gruzji i Azerbejdżanu. Wspierajcie mnie swoimi modlitwami, abymśmy wspólnie zasiewali pokój, jedność i pojednanie” – napisał Franciszek.


tom (KAI) / Tbilisi

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite