Nasze projekty

Nigeria: biskupi stanowczo przeciw polityce antyrodzinnej

„Nigeria musi odrzucić wszelkie propozycje zagranicznej pomocy wymierzone przeciwko życiu” – napisali biskupi tego kraju podczas zebrania plenarnego. Jest to ostry protest wobec planów ministra zdrowia Isaaca Adewole'a, który zapowiedział zmiany w prawie pozwalające na zwiększenie usług w zakresie antykoncepcji.

Według projektu zagraniczne instytucje miałyby finansować nie tylko dostarczanie środków farmakologicznych, ale i szkolenia w zakresie ich używania. Tym samym kobiety w Nigerii, mając większą świadomość oraz dostęp do antykoncepcji i aborcji, w przyszłości stałyby się potencjalnym źródłem dochodów dla wielkich koncernów.

Biskupi odczytują projekt ministra zdrowia jako zamach na pro-rodzinną kulturę, która wciąż dominuje w Nigerii. Komunikat episkopatu, podpisany przez przewodniczącego abp. Gabriela Abegurina, potępia te plany jako „zwodnicze dla ludzi i szkodliwe dla wartości moralnych”. Biskupi wzywają Nigeryjczyków do odrzucenia propozycji, która jest rządową próbą odwrócenia uwagi od prawdziwych problemów tego kraju. „Nasza młodzież oraz kobiety potrzebują wody pitnej, energii elektrycznej, lepszych dróg, usług zdrowotnych i dostępu do edukacji o wiele bardziej niż antykoncepcji” – czytamy w dokumencie episkopatu.


RV / Abudża

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite