Nasze projekty

Niepokojący rozwój aborcji farmakologicznej. We Włoszech powstało obserwatorium ds. monitorowania aborcji

We Włoszech powstało stałe obserwatorium ds. monitorowania aborcji w tym kraju. Powodem jest niepokojący rozwój aborcji farmakologicznej, na które zezwala obowiązujące od 40 lat prawo aborcyjne. We Włoszech w majestacie prawa zostało zabitych ponad 6 mln nienarodzonych dzieci.

Decyzję w tej sprawie podjęli członkowie grupy roboczej, która opracowała pierwszy interdyscyplinarny raport na temat skutków prawa aborcyjnego, które obowiązuje od 43 lat. Przy współpracy wielu instytucji, między innymi Stowarzyszenia Katolickich Ginekologów i Położnych, powstał raport, w którym autorzy zwracają uwagę na szczególnie niepokojący rozwój aborcji farmakologicznej. Przed przeszło 40 laty wprowadzono prawo aborcyjne, aby, jak twierdzono, wyprowadzić aborcję z podziemia. Dziś tymczasem poprzez zażywanie w domu środków poronnych, proceder ten znów schodzi do szarej strefy, czego poważne konsekwencje ponosi przede wszystkim kobieta.

Podczas prezentacji raportu prof. Filippo Maria Boscia, przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich, przypomniał o negatywnych skutkach aborcji farmakologicznej dla zdrowia kobiet. Niektóre z nich po przeprowadzeniu takiej aborcji już nigdy nie będą mogły donosić kolejnej ciąży. Jego zdaniem młode dziewczęta i kobiety nie są o tym dostatecznie poinformowane. Jeśli na zawsze pozbawia się je macierzyństwa, to zdaniem prof. Boscii, jest to zbrodnia przeciw ludzkości.

Reklama
Reklama

Krzysztof Bronk/vaticannews.va, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę