Największa od ponad 50 lat liczba aborcji w Anglii i Walii

W 2019 roku w Anglii i Walii odnotowano rekordową liczba aborcji. To największa liczba zabiegów od 1967 r., czyli od kiedy aborcja została zalegalizowana prawnie. Jak podaje Departament Zdrowia i Opieki Społecznej największy wzrost dotyczy kobiet w wieku od 30 do 34 lat.

W porównaniu do roku 2018 liczba aborcji wzrosła o prawie 4,5 tys. Działacze pro-life nazywają to „narodową tragedią”. – Ta przerażająca liczba pokazuje nam, że aborcja staje się dla współczesnego człowieka czymś normalnym. Takie efekty daje łatwy dostęp do tabletek aborcyjnych i propaganda mówiąca, że usunięcie ciąży jest proste i bezpieczne – powiedziała Antonia Tully, szef Towarzystwa Ochrony Dzieci Nienarodzonych.

Statystyki z roku 2019 wskazują, że aż 40 proc. kobiet poddanych zabiegowi miało już wcześniej jedną lub więcej aborcji oraz że ponad jedną trzecią aborcji przeprowadzono w domach. Ze względu na podejrzenie niepełnosprawności płodu przeprowadzono ponad 3 tys. aborcji.

Sytuacja ta, zdaniem wielu działaczy pro-life, nie zmieni się, jeśli organizacje pro-life nie przemyślą na nowo swoich priorytetów. – Pomagamy wielu kobietom, które odczuwają negatywne skutki aborcji i po pierwszym zabiegu przychodzą do nas, kiedy znów pojawi się ciąża, szukając alternatywnego rozwiązania. Obecnie cała nasza energia skupia się na ratowaniu życia, ale myślę, że czas położyć większy nacisk na oferowanie pozytywnej alternatywy dla aborcji – powiedziała Liz Parsons, działaczka pro-life.

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę