Meksyk: koniec pielgrzymki papieża Franciszka

Z udziałem tysięcy wiernych odbyło się pożegnanie Ojca Świętego na międzynarodowym lotnisku w Ciudad Juárez

Na ulicach miasta Franciszka pozdrawiały nieprzebrane rzesze ludzi. Podobnie było na płycie międzynarodowego portu lotniczego, gdzie na podium pobliżu salonu VIP Ojca Świętego powitał prezydent Meksyku, Enrique Peña Nieto z małżonką. Papieża żegnało także grono dzieci. Odegrano hymny Meksyku i Stolicy Apostolskiej, po czym nastąpiło pożegnanie osób towarzyszących Ojcu Świętemu oraz przedstawicieli władz Meksyku. Prezydent z małżonką w akompaniamencie tradycyjnej muzyki meksykańskiej odprowadzili niosącego swoją czarną teczkę papieża do samolotu.

O godz.19.15 czasu lokalnego (3.15 czasu polskiego) samolot Boeing 787-8 Dreamliner linii AeroMexico z Ojcem Świętym na pokładzie wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Na lotnisko Ciampino powinien dotrzeć po 12 godzinach, przelatując nad terytorium Meksyku, USA, Kanady, Francji i Włoch.

Reklama
Reklama

 

st (KAI) / Ciudad Juárez

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Reklama
Reklama

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę