Nasze projekty

Ksiądz nie przerwał mszy mimo niszczycielskiego tajfunu. To nagranie obiegło świat!

W ostatnich dniach media obiegło nagranie księdza, który sprawuje mszę w kościele na Filipinach mimo szalejącego tajfunu.

fot. Storyful News / YouTube

Z powodu tajfunu, który w połowie grudnia nawiedził Filipiny zginęło co najmniej 401 osób. 662 tysiące osób zostało ewakuowanych ze swoich domów, a tragedia dotknęła łącznie około 1,8 milionów mieszkańców.

W czasie uderzenia tajfunu z kościoła Niepokalanego Serca Maryi w mieście Tagbilaran na wyspie Bohol transmitowano mszę świętą, której przewodniczył ks. Virgilio Salas. Kapłan nie przerwał sprawowania Eucharystii mimo ogromnych podmuchów wiatru wdzierających się do świątyni.

„To, co zobaczyłem, przypomina pustynię”

Kataklizm zniszczył 90 procent domów oraz inne budynki m.in. kościoły. To, co zobaczyłem, przypomina pustynię. 80 proc. domów zostało zniszczonych, linie komunikacyjne zostały zerwane, nie ma elektryczności – poinformował ks. Tony Labiao, sekretarz wykonawczy Caritas Filipiny.

Reklama

Katastrofa wydarzyła się w czasie, gdy kraj rozluźnił swoje obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią. Ludzie zaczęli przygotowania świąteczne, a potem przyszedł tajfun. Stłumił on ducha wśród naszych ludzi na tych zniszczonych obszarach – dodał.

kh, Vatican News, Aleteia/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę