Nasze projekty

Została mistrzynią olimpijską. Obok medalu pokazywała medalik z Maryją i dziękowała Bogu

Filipinka Hidilyn Diaz zdobyła pierwszy w historii swojego kraju złoty medal olimpijski. Zawodniczka wygrała zawody w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 55 kilogramów. Po zwycięstwie dziękowała Bogu i zrobiła znak krzyża.

Fot: Twitter.com/@shalomworldnews

Diaz wygrała zawody w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 55 kilogramów. Filipinka uzyskała łączny wynik 224 kilogramów.

Po ostatnim podnoszeniu Diaz rozpłakała się i chwyciła medalik z Najświętszą Maryją Panną, który wisiał na jej szyi w czasie zawodów. Dziękuję ci panie, dziękuję ci panie! – krzyknęła po zwycięstwie.

Reklama

W trakcie ceremonii medalowej Diaz po odśpiewaniu hymnu swojego kraju wskazała na niebo i zrobiła znak krzyża.

Zwycięstwo Diaz poruszyło wiele osób w jej kraju. Gratulacje złożyli jej biskupi Filipin. Podziwiamy jej nabożeństwo do Matki Najświętszej, w swoim zwycięstwie niosła wielką wiarę w Boga – powiedział abp Romullo Valles. Twój sukces daje nam wszystkim światło, inspirację i nadzieję, szczególnie w tych trudnych czasach. Dziękuję za świadectwo silnej wiary w Boga i głębokiej miłości do Najświętszej Maryi Panny. Dziękuję za przypomnienie nam, że nie ma prawdziwego sukcesu, jeżeli on nie pochodzi od Boga – stwierdził kard. Jose Advincula z Manili.

Medalik podarowany od przyjaciół

W wywiadzie po zdobyciu złota Hidilyn Diaz powiedziała, że medalik z Maryją dostała od swoich przyjaciół przed wyjazdem do Japonii. Odmawiali nowennę przez 9 dni przed moimi zawodami. Medalik jest znakiem naszej modlitwy i wiary w Maryję, mamę Jezusa Chrystusa.

Reklama

Diaz musiała przejść długą drogę do sportowego sukcesu. Pochodzi z biednej rodziny z wioski Zamboanga na południu Filipin. Mówiła, że jako dziecko chciała pracować w banku, ale jej kuzyn pokazał jej podnoszenie ciężarów. Na początku trenowała na prowizorycznych sztangach wykonanych z plastikowych rur. Ciężary były odlane z betonu.

ag/CNA/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę