Nasze projekty

Filipińscy jezuici uratowali 35 noworodków z płonącego szpitala. Wynieśli je do kaplicy

Jezuici pracujący w Manili na Filipinach razem z lekarzami uratowali z pożaru 35 chorych dzieci. Wynieśli je z płonącego budynku i zorganizowali salę szpitalną w kaplicy.

Facebook.com/Marlito G. Ocon SJ

Ta niezwykła historia wydarzyła się w stolicy Filipin Manili w dzielnicy Ermita. Na oddziale położniczym wybuchł pożar. Wtedy na pomoc ruszyli lekarze i jezuici. Mimo ognia i gęstego dymu wynieśli 35 chorych dzieci z płonącego budynku.

Part of PGH nasunog! Ang PGH Chapel naging instant evacuation ng mga pedia patients at new born babies. All patients…

Posted by Marlito G. Ocon SJ on Saturday, May 15, 2021

Tymczasową salę szpitalną udało się zorganizować w kaplicy, którą udostępnili zakonnicy. Stan niektórych noworodków był krytyczny. Niektóre z nich potrzebowały natychmiastowego podłączenia do tlenu. Na szczęście z płonącego budynku szybko udało się dostarczyć niezbędny sprzęt, który ustawiono między ławkami.

Reklama

Pielęgniarki i lekarze są tutaj znakomici. Wszyscy pacjenci przeżyli pożar – powiedział o. Marlito G. Ocon SJ. Kiedy ludzki instynkt podpowiada, że trzeba się ratować, to oni podjęli ryzyko – ­dodał.

Ugaszenie pożaru zajęło strażakom 4 godziny. Na razie nie wiadomo, kiedy mali pacjenci wrócą do szpitala. Aktualnie przebywają w kaplicy na prowizorycznie zorganizowanym oddziale.

ag/UCA News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę