Dominikanin mikrobiolog pracuje nad tanią szczepionką przeciwko COVID-19

O. Nicanor Austriaco, dominikanin z Filipin, opracowuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Produkt ma być łatwy w produkcji, magazynowaniu, a przede wszystkim tani. Jak wskazuje duchowny, chce by szczepionka trafiła do najbiedniejszych państw świata.

O. Austriaco jest z wykształcenia mikrobiologiem. Prowadzi swoje badania na Uniwersytecie św. Tomasza w Manili. Jak wyjaśnił –  szczepionka powstaje na bazie tropikalnego gatunku drożdży Saccharomyces boulardii, który używany jest już w niektórych lekach. Substancja ta została przez zespół badawczy zmodyfikowana genetycznie, dzięki czemu stała się podstawą pod nową szczepionkę przeciwko COVID-19. Środek ten okazał się skuteczny w badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych przez nas na zwierzętach. Nadal jednak nie rozpoczęły się testy na ludziach – wyjaśnił o. Austriaco.

Duchowny liczy, że w najbliższym czasie jego zespół będzie mógł przeprowadzać badania kliniczne w filipińskich szpitalach. Tylko Bóg wie, kiedy one ruszą. Miejmy jednak nadzieję, że będą skuteczne, skoro udało się uzyskać pozytywne wyniki w testach na zwierzętach – powiedział.

W jego ocenie docelowo takie tanie szczepionki można byłoby wytwarzać na masową skalę. Dodatkowo środek ten w założeniu ekipy naukowców ma być podawany pacjentom w formie tabletki.

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę