Nasze projekty

Kradzież krzyża przy kościele w Ziemi Świętej. „Czynu dopuścili się ludzie, którzy go nienawidzą”

Nieznani sprawcy wyrwali i ukradli żelazny krzyż, znajdujący się na skale w pobliżu klasztoru benedyktynów w Tabdze nad Jeziorem Galilejskim. To w tym miejscu, według tradycji, miało dojść do cudu rozmnożenia chleba i ryb.

fot. Matteo Grando/Unsplash

Zdecydowanie potępiamy ten nienawistny czyn, który – wydaje się – został popełniony przez ludzi nienawidzących krzyża, i apelujemy do policji, by poważnie zbadała sprawę i doprowadziła winnych przed wymiar sprawiedliwości – powiedział Wadie Abunassar, rzecznik Zgromadzenia Ordynariuszy Katolickich Ziemi Świętej, który poinformował o zajściu. Jak pisze „Avvenire”, rzecznik poinformował również o wszczęciu w tej sprawie śledztwa przez policję. Podejrzewa się, że sprawcy dostali się na teren zakonu od strony jeziora, z zamiarem wywiezienia stamtąd krzyża i ukrycia go – powiedział rzecznik.

Kilka lat temu doszło tu do podpalenia

W czerwcu 2015 roku doszło do podpalenia kościoła Cudownego Rozmnożenia Chleba i Ryb w Tabdze. Pożar wyrządził wówczas poważne szkody w budynku, który należy do niemieckich benedyktynów z opactwa Zaśnięcia w Jerozolimie. „Na murach odnaleziono napisy w języku hebrajskim, potępiające »kult bożków«” – przypomina „Avvenire”.

Po miesiącu śledztwa w tej sprawie aresztowano dwóch młodych Żydów związanych z ultranacjonalistycznym ruchem „Młodzież ze Wzgórz”, który działa od 2013 roku i charakteryzuje się wyraźnie antychrześcijańskim nastawieniem. Byli to Yinon Reuveni (wtedy 20 lat) i Yehuda Asraf (19 lat). W 2017 r., na koniec procesu, Reuveni został uznany za winnego, a Asraf, oskarżony o współudział, został uniewinniony.

Reklama

kh/Avvenire/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę