Nasze projekty

Hiszpanie planują spis lekarzy przeciwnych aborcji. Biskupi: to napaść na wolność

Hiszpański rząd planuje stworzyć spis lekarzy, którzy powołując się na przepisy o klauzuli sumienia odmawiają przeprowadzania zabiegów aborcyjnych. Podczas zebrania hiszpańskiego episkopatu, biskupi nazwali ten pomysł "napaścią na wolność osób".

fot. ?? Janko Ferlič/Unsplash

Wolność sumienia jest tym, co powinno się szanować zawsze – powiedział abp Julian Barrio, biskup Santiago de Compostela.

W podobnym tonie wypowiedział się ordynariusz diecezji Leon Luis Angel de las Heras, który zarzucił środowiskom forsującym spis niekonsekwencję.

Sami czasem nie przestrzegają przepisów, ale chcą narzucić pozostałym całą serię ograniczeń, aby nie mogli się swobodnie wypowiedzieć – powiedział.

Reklama

Hiszpanie ponownie zliberalizują ustawę aborcyjną?

Możliwość utworzenia takiego spisu ogłosiło we wrześniu Ministerstwo Równouprawnienia, kierowane przez Irene Montero, która wchodzi w skład skrajnie lewicowej partii Podemos. To ugrupowanie domaga się dalszej liberalizacji ustawy aborcyjnej w Hiszpanii, m.in. aby nastolatki od 16. roku życia mogły usunąć ciążę bez zgody rodziców.

Według przepisów obowiązujących od 2010 roku, aborcję w Hiszpanii można przeprowadzić do 14 tygodnia ciąży. W ubiegłym roku w tym kraju przeprowadzono ponad 88 tysięcy zabiegów przerwania ciąży.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę