Franciszek w szpitalu jest w tym samym pokoju, gdzie był Jan Paweł II

25 funkcjonariuszy Żandarmerii Watykańskiej oraz 25 włoskiej policji – Inspektoratu przy Watykanie- strzegą bezpieczeństwa Papieża Franciszka w klinice Gemelli. Oprócz personelu kliniki należącej do Uniwersytetu Katolickiego Ojcem Świętym opiekują się także pielęgniarze watykańscy – podaje agencja ANSA.

Cathopic/Gaby Arevalo

W małym apartamencie zajmowanym przez papieża Franciszka na dziesiątym piętrze kliniki Gemelli znajduje się również mała kaplica, w której można się modlić i ewentualnie celebrować Mszę Świętą.

Jest to ten sam pokój, w którym Jan Paweł II był w przeszłości hospitalizowany siedmiokrotnie, po raz pierwszy 13 maja 1981 roku, kiedy padł ofiarą zamachu na Placu św. Piotra. Oprócz miejsca na łóżko, łazienkę, telewizor i kilka przyrządów do mierzenia ciśnienia krwi i innych parametrów życiowych, jest także mały pokój wypoczynkowy z fotelem, małym ołtarzykiem z krucyfiksem i małym stolikiem.

Długi korytarz dostępu znajduje się pod kontrolą włoskiej Policji Państwowej, Żandarmerii Watykańskiej i ochrony Polikliniki. Pokój papieski ma duże okna z widokiem na główne wejście do szpitala.

Reklama
Reklama

Święty Jan Paweł II, ze względu na swoje wielokrotne wizyty, nazwał to miejsce „Watykanem numer 3”, po Pałacu Apostolskim i rezydencji w Castel Gandolfo.

Franciszek wraca do zdrowia

„Ojciec Święty dobrze wypoczął w nocy. Dziś rano zjadł śniadanie i po przeczytaniu kilku gazet, wstał na spacer. Kuracja pooperacyjna postępuje regularnie według wskazań lekarzy, którzy opiekują się papieżem. Rutynowe badania kontrolne są dobre” – poinformował rzecznik Matteo Bruni we wtorek w południe.

Franciszek ma pozostać w szpitalu przez kilka dni.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę