„Badania kontrolne są dobre”. Jak czuje się papież Franciszek?

„Ojciec Święty dobrze wypoczął w nocy. Dziś rano zjadł śniadanie i po przeczytaniu kilku gazet, wstał na spacer". Watykan przekazał nowe informacje dotyczące zdrowia papieża, który przeszedł operację i od niedzieli przebywa w rzymskiej klinice Gemelii.

fot. Dimitri Conejo, Sanz/ Cathopic

„Ojciec Święty dobrze wypoczął w nocy. Dziś rano zjadł śniadanie i po przeczytaniu kilku gazet, wstał na spacer. Kuracja pooperacyjna postępuje regularnie według wskazań lekarzy, którzy opiekują się papieżem. Rutynowe badania kontrolne są dobre” – poinformował rzecznik Matteo Bruni.

Franciszek zajmuje pokój, w którym siedem razy przebywał Jan Paweł II. To także drugi po Polaku papież, który jest hospitalizowanym w klinice Gemelii. Nad bezpieczeństwem i spokojem papieża czuwa żandarmeria watykańska i policja.

Franciszek przeszedł operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego. Jak informował wcześniej rzecznik Matteo Bruni, zabieg zniósł dobrze, ale w szpitalu pozostanie około siedmiu dni.

Reklama
Reklama

Do Watykanu spływają życzenia i zapewnienia o modlitwie

Z całego świata płynął życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Franciszka oraz zapewnienia o modlitwie, również ze strony papieża seniora Benedykta XVI.

Życzenia powrotu do zdrowia dla papieża przekazał także abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

Dla przebywającego w szpitalu Papieża Franciszka, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski oraz wszystkich wiernych Polaków, przesyłam najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej i szybkiego powrotu do pełnego zdrowia oraz dalszej gorliwej służby dla dobra Kościoła powszechnego i całej ludzkości – powiedział abp Gądecki.

Reklama
Reklama

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę