Nasze projekty

Chińscy biskupi zaprosili Franciszka do Chin

Zaprosiliśmy papieża do złożenia wizyty w Chinach, w momencie, który sam Pan wyznaczy jako odpowiedni - mówią dwaj chińscy biskupi uczestniczący po raz pierwszy w historii w Synodzie Biskupów.

Biskupi Giuseppe Guo Jincai oraz Giovanni Battista Yang Xiaoting udzielili obszernego wywiadu włoskiemu dziennikowi katolickiemu „Avvenire” w którym opowiadają o swoich doświadczeniach Synodu Biskupów. – To, że tu jesteśmy, jest cudem! Czekaliśmy na tę chwilę wiele lat i wreszcie przybyliśmy – mówi bp Giuseppe Guo Jincai. Przyznaje, że gdy dostał zaproszenie do wzięcia udziału w pracach Synodu początkowo nie dowierzał. – Nie sądziłem, że to może być prawa, że to może się stać. Dla mnie było to doświadczenie łaski. Naprawdę poczułem, że Kościół jest jedną wielką rodziną, mamy ten sam Chrzest, tę samą wiarę. Chociaż kultury i języki są różne, jesteśmy jednością, a zatem jesteśmy świadkami Kościoła zjednoczonego w różnorodności. Razem z naszym bratem Yang Xiaotingiem mogliśmy doświadczyć wzbogacenia w dialogu cierpliwym i braterskim – mówi podekscytowany biskup z Chin.

Opisuje też emocje, jakie przeżywał gdy o ich udziale w Synodzie wspomniał papież w czasie Mszy św. inaugurującej obrady. – Wzruszyliśmy się wtedy bardzo głęboko. Wiemy też, że odczuwali to inni nasi bracia w Chinach. W tej jednej chwili ponad 70 lat oczekiwania na jedność poszło w zapomnienie, odleciało. Czuliśmy się przyjęci i kochani przez Pana, aby być świadkami tej samej wiary pod przewodnictwem Piotra – opowiada bp Guo Jincai.

O zaproszeniu papieża do Chin wspomniał pod koniec wywiadu. – Zaprosiliśmy papieża Franciszka do przyjazdu do Chin, bo bardzo na to czekamy. Będzie to w momencie, który sam Pan uzna za stosowny. Ale modlimy się o to już teraz, także na Różańcu, modlimy się aby ta chwila nadeszła wkrótce. Podobnie niemożliwy był również nasz przyjazd tutaj, na Synod – powiedział bp Guo Jincai.

Reklama
Reklama

ad, Avvenire/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite