Brytyjscy katolicy mogą wracać do kościołów. Msze znów od 4 lipca

Od 4 lipca ponownie będą otwarte w Wielkiej Brytanii kościoły, w tym katolickie - poinformował dziś premier Boris Johnson. Zastrzegł jednak, że jednocześnie będzie mogło w nich przebywać najwyżej 30 osób.

Przewodniczący episkopatu Anglii i Walii kard. Vincent Nichols w opublikowanym tego dnia komunikacie nie krył zadowolenia i podziękował wszystkim, którzy pracowali nad umożliwieniem wiernym publicznego udziału w liturgii.

„Mamy nadzieję, że od 4 lipca będziemy mogli ponownie wspólnie odprawiać Mszę świętą. Cierpliwie i z utęsknieniem czekaliśmy na tę chwilę, rozumiejąc, jak ważna jest ochrona zdrowia osób w naszym społeczeństwie. Obecnie oczekujemy na możliwość ponownego wspólnego udziału w Eucharystii, która znajduje się w centrum naszej wiary”

– czytamy w oświadczeniu brytyjskiego arcybiskupa.

Reklama
Reklama

Arcybiskup Westminsteru zaapelował jednocześnie do wiernych o przestrzeganie zarządzeń sanitarnych władz, dotyczących odpowiedniego dystansu społecznego i innych środków, aby uniknąć wszelkiego niepotrzebnego ryzyka. Zapowiedział przygotowanie przez Kościół własnych wskazań, aby wszyscy mogli być pewni, że mogą bezpiecznie przyjść na Mszę św. Doceniając doświadczenia minionych miesięcy zachęcił jednocześnie do gromadzenia się na niedzielnej Eucharystii, aby przyjąć Ciało i Krew Chrystusa. „Ta chwila jest teraz bardzo bliska i za to dziękujemy Bogu” – napisał kard. Nichols.

ad, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę