Nasze projekty

Bliźniętom dawano „zero szans” na przeżycie. W pierwsze urodziny trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa

Bliźnięta z Kanady urodziły się w 22. tygodniu i ważyły zaledwie 750 gramów. Choć lekarze dawali im "zero szans", w swoje pierwsze urodziny trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmłodsze wcześniaki, które przeżyły.

fot. Guinness World Records/Youtube.com

Adiah i Adrial Rajendram urodzili się w szpitalu w Ontario 4 marca 2022 roku, w 22. tygodniu ciąży, 126 dni przed planowanym terminem porodu.

Ich mama usłyszała wówczas, że dzieci mają „zero procent szans na przeżycie”. Pierwsza na świat przyszła dziewczynka z wagą zaledwie 330 gramów. 23 minuty później urodził się chłopiec ważący 420 gramów. Łącznie maluchy ważyły 750 gramów, co sprawa, że są najlżejszymi bliźniętami, które przyszły na świat. 

„Gdyby urodzili się choćby godzinę wcześniej, nie podjęto by próby ratowania ich życia” – przekazano w komunikacie na stronie Guinness World Records.

Reklama

Dzieci przez ponad sześć miesięcy przebywały w szpitalu. Do Księgi Rekordów Guinnessa trafiły dokładnie w swoje pierwsze urodziny, jako najmłodsze bliźniacze wcześniaki, które przeżyły.

pa, polsatnews.pl, tvn24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę