Nasze projekty
Reklama
fot. Guinness World Records/Youtube.com

Bliźniętom dawano „zero szans” na przeżycie. W pierwsze urodziny trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa

Bliźnięta z Kanady urodziły się w 22. tygodniu i ważyły zaledwie 750 gramów. Choć lekarze dawali im "zero szans", w swoje pierwsze urodziny trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmłodsze wcześniaki, które przeżyły.

Adiah i Adrial Rajendram urodzili się w szpitalu w Ontario 4 marca 2022 roku, w 22. tygodniu ciąży, 126 dni przed planowanym terminem porodu.

Ich mama usłyszała wówczas, że dzieci mają „zero procent szans na przeżycie”. Pierwsza na świat przyszła dziewczynka z wagą zaledwie 330 gramów. 23 minuty później urodził się chłopiec ważący 420 gramów. Łącznie maluchy ważyły 750 gramów, co sprawa, że są najlżejszymi bliźniętami, które przyszły na świat. 

ZOBACZ TEŻ: Gdy była w ciąży, zdiagnozowano raka piersi. „Oddałam się Matce Bożej. Nikt lepiej nie zrozumie strachu o dziecko”

Reklama

„Gdyby urodzili się choćby godzinę wcześniej, nie podjęto by próby ratowania ich życia” – przekazano w komunikacie na stronie Guinness World Records.

Dzieci przez ponad sześć miesięcy przebywały w szpitalu. Do Księgi Rekordów Guinnessa trafiły dokładnie w swoje pierwsze urodziny, czyli 4 marca 2023 roku, jako najmłodsze bliźniacze wcześniaki, które przeżyły.

Wcześniaki to dzieci, które przychodzą na świat między 22. a 37. tygodniem ciąży. W Polsce takich narodzin jest około 7 procent. Dzieci urodzone przed 28. tygodniem ciąży określane są jako skrajne wcześniaki. Co roku 17 listopada obchodzony jest na świecie Światowy Dzień Wcześniaka.

Reklama

pa, polsatnews.pl, tvn24.pl, edziecko.pl, wczesniak.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę