„Bez tej płyty nie ma dla niego Bożego Narodzenia”. Jak święta spędzi Benedykt XVI?

Benedykt XVI spędzi Boże Narodzenie w małym gronie, a przez cały ten czas będzie towarzyszyć mu płyta z muzyką Domspatzen, chóru, którym kiedyś kierował ks. Georg Ratzinger.

fot. Cathopic

Bez tej płyty nie ma dla niego prawdziwego Bożego Narodzenia – powiedział osobisty sekretarz Benedykta XVI, abp Georg Gänswein w rozmowie z niemieckim pismem „Mittelbayerische Zeitung”.

Benedykt XVI spędzi święta w małym gronie

Tym znanym chórem chłopięcym kierował w latach 1964-1994 brat papieża, ksiądz i muzyk Georg Ratzinger (1924-2020). Poza tym dni świąteczne Benedykt XVI spędzi w małym gronie sześciu osób: ks. Gänsweina oraz sióstr z klasztoru Mater Ecclesiae, które na co dzień dbają o dom.

Abp Gänswein zdradził również, że choinka jest już przystrojona, a w kilku pomieszczeniach znajdują się różne szopki. Jest wśród nich najnowsza szopka, którą biskup Rudolf Voderholzer przywiózł dla Benedykta XVI z Ratyzbony podczas swojej niedawnej wizyty w Rzymie. Nie zabraknie też słodkości, w tym deserów, które lubi papież emeryt.

Reklama
Reklama

Jak czuje się papież emeryt?

Pytany o stan zdrowia 94-letniego obecnie Benedykta XVI, jego osobisty sekretarz powiedział, że stan jest „stabilny w słabości, ale dzięki Bogu ma lekką głowę – i to jest najważniejsze”. A przede wszystkim Benedykt XVI nie stracił poczucia humoru.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę