Nasze projekty

Argentyna: Aktywiści aborcyjni chcą odwołać Dzień Dziecka Nienarodzonego

W Lomas de Zamora w Argentynie podjęto inicjatywę, by 25 marca obchodzony był jako Dzień Dziecka Nienarodzonego. Rada miasta jednogłośnie przyjęła mówiącą o tym uchwałę pod koniec kwietnia. Decyzja ta spotkała się jednak ze sprzeciwem ze strony aktywistów aborcyjnych – żądają oni odwołania uchwały o Dniu Dziecka Nienarodzonego.

fot. unsplash

Dzień Dziecka Nienarodzonego promowała argentyńska koalicja polityczna Juntos por el Cambio. W tej kwestii wzorowała się na innych gminach, które ustanowiły takie obchody, m.in. Mar del Plata w prowincji Buenos Aires, Herrera w prowincji Entre Ríos i Río Grande w prowincji Tierra del Fuego.

Protest ugrupowań proborcyjnych

5 maja ugrupowania proaborcyjne zaprotestowały i zażądały unieważnienia uchwały. Ich zdaniem wpłynęłaby ona na realizację ustawy aborcyjnej, przyjętej w grudniu 2020 roku, przy poparciu prezydenta Alberto Fernándeza. Członkowie ugrupowania Alberto Fernándeza, Frente de Todos, poparli wniosek o anulowanie uchwały, którą przyjęli radni.

Jorge Villalba, członek Juntos por el Cambio, powiedział jednak, że byłoby to „poważnym błędem”, ponieważ uchwała została przyjęta jednogłośnie i ma na celu ochronę kobiet w ciąży.

Reklama
Reklama

„Wartość życia nie może być kwestionowana”

Do rady miasta napisało swój apel Duszpasterstwo Społeczne diecezji Lomas de Zamora. Jego członkowie wyrazili niezadowolenie z powodu „nacisków ze strony pewnych grup politycznych i ideologicznych”, które pragną odwołać uchwałę.

W liście stwierdzono, że „bolesne i nie mniej skandaliczne jest to, że dane słowo i zobowiązanie wobec mieszkańców Lomas de Zamora poddawane są bezsensownym próbom”.

„Wartość życia w żadnym wypadku nie może być kwestionowana, a każdy mieszkaniec naszej gminy musi wiedzieć, że tutaj każdy może znaleźć swoje miejsce” – czytamy w oświadczeniu duszpasterstwa, które przesłane zostało do rady miasta. W liście przedstawiciele duszpasterstwa apelują do radnych, by nie odwoływali rozporządzenia i dalej reprezentowali wartości, „które wyznaje zdecydowana większość lokalnej społeczności”.

Reklama
Reklama

os, CNA / Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę