Nasze projekty

Arcybiskup Paryża apeluje o modlitwę i żałobę

Niech dzień dzisiejszy i jutrzejszy będą dniami żałoby i modlitwy – zaapelował do Francuzów arcybiskup Paryża, kard. André Vingt-Trois. Metropolita stolicy Francji wezwał także swych rodaków by wystrzegali się nienawiści i byli budowniczymi pokoju

Kard. Vingt-Trois określił wczorajsze ataki terrorystyczne kolejnym barbarzyństwem propagowanym przez grupy fanatyczne. „Dziś rano modlę się i wzywam katolików Paryża, aby modlili się za tych, którzy zginęli wczoraj i ich rodziny, za rannych i ich bliskich i za tych, którzy spieszą, aby ich uratować, za pracowników sił porządkowych, poddanych straszliwej presji, za przywódców i naszą ojczyznę, abyśmy trwali w jedności i pokoju serca” – napisał arcybiskup Paryża. Jednocześnie wezwał parafie do ścisłego przestrzegania przepisów bezpieczeństwa wydanych przez władze publiczne a także, aby dziś i jutro były dniami żałoby i modlitwy.

Kard. Vingt-Trois zapowiedział, że jutro o godz. 18.30 odprawi w katedrze Notre-Dame Mszę św. za ofiary tej przemocy, która będzie transmitowana przez telewizję katolicką KTO.

Reklama

„W obliczu ludzkiej przemocy, prośmy o łaskę serca niezłomnego i wolnego od nienawiści. Niech umiar, powściągliwość i opanowanie, jakie wszyscy okazali do tej pory potwierdzą się w nadchodzących tygodniach i miesiącach; nikt nie poddaje się przerażeniu lub nienawiści. Prośmy o łaskę, byśmy byli twórcami pokoju. Nigdy nie możemy zwątpić w możliwość pokoju, jeśli budujemy sprawiedliwość” – napisał arcybiskup Paryża, kardynał André Vingt-Trois.


st (KAI) / Paryż

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę