Nasze projekty

12 ofiar zamachu w Berlinie

Do dwunastu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wczorajszej tragedii w Berlinie. W stolicy Niemiec rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym. Kilkadziesiąt osób jest rannych. Wszystko wskazuje na to, że był to zamach terrorystyczny.

Niemiecka policja zakłada, że kierowca celowo wjechał w tłum ludzi w Berlinie. Na portalu społecznościowym funkcjonariusze określili zdarzenie jako domniemany zamach terrorystyczny.

Wczoraj w stolicy Niemiec rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym. 12 osób nie żyje, a 48 jest rannych. Niektóre z nich ciężko.

Niemiecka władze około południa mają oficjalnie przedstawić wersję wydarzeń. Tamtejsze media informują tymczasem, że mężczyzna, który kierował ciężarówką na polskich numerach rejestracyjnych, to Pakistańczyk albo Afgańczyk. Agencja dpa podała, że przybył on do Niemiec jako uchodźca.

Reklama
Reklama

Policja potwierdziła, że martwy mężczyzna, którego znaleziono w kabinie ciężarówki to obywatel Polski. Zapewne właściwy kierowca tira, który mógł zostać porwany.

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere przyznał, że wiele wskazuje na zamach terrorystyczny. W wywiadzie dla telewizji ARD obiecał gruntowne wyjaśnienie sprawy. „Wszyscy mogą zdać się na to, że w najbliższych dniach tak właśnie będzie” – mówił.
Tragedia rozegrała się na jarmarku świątecznym zlokalizowanym przy Kościele Pamięci w zachodnioberlińskiej dzielnicy Charlottenburg. To miejsce tłumnie odwiedzane przez mieszkańców Berlina oraz turystów.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/rtr/ esz/nyg

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite