Nasze projekty

Zmarł ks. prof. Andrzej Baczyński, teolog i etyk mediów

Po ciężkiej chorobie nad ranem 1 grudnia zmarł ks. prof. dr hab. Andrzej Baczyński, współzałożyciel, redaktor i kierownik Redakcji Programów Katolickich TVP w Krakowie, autor i współautor około tysiąca programów telewizyjnych i kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, wielokrotnie nagradzany.

Współtworzył i komentował transmisje wielu pielgrzymek Jana Pawła II oraz Benedykta XVI do Polski. Był redaktorem i komentatorem cotygodniowych transmisji Mszy świętych z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach na antenę TVP Kraków oraz TVP1. Zrealizował wiele filmów różnych zakątkach świata: w Europie, na Ukrainie, w Kanadzie, na Dominikanie, w Izraelu, Jordanii, Palestynie.

Był autorem kilku książek o tematyce medialnej. Przyjął święcenia kapłańskie w 1985 r. Od 2011 był kanonikiem Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice św. Floriana w Krakowie, od 1993 kierownikiem Redakcji Programów Katolickich TVP w Krakowie, od 2005 kierownikiem Podyplomowego Studium Dziennikarskiego UPJPII, prodziekanem Wydziału Nauk Społecznych UPJPII.

Reklama
Reklama

Importa do kościoła pw. św. Floriana w Krakowie odbędzie się w piątek 4 grudnia. Od godz.14.30 odbędzie się modlitwa różańcowa, a o godz. 15.00 zostanie odprawiona Eucharystia. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 5 grudnia o godz. 11.00 w kościele w Bibicach. Po Mszy nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.


rk, TVP 3 / Kraków

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę