Nasze projekty

Warszawa: Nieznani sprawcy pomazali kościół sprayem

Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą 10 odwróconych krzyży na kościele pw. św. Barbary w Warszawie. Nie oszczędzili także XIX-wiecznej figury Chrystusa i jawnogrzesznicy przed świątynią. "Modlimy się za sprawców, przebaczamy i usuwamy szkody" – mówi ks. Tomasz Zaperty, proboszcz warszawskiej parafii św. Barbary

Do incydentu doszło w nocy z 13 na 14 lutego . Proboszcz i parafianie skoncentrowali się obecnie na usuwaniu szkód. Niektórzy parafianie już teraz deklarują, że w Środę Popielcową podejmą post o chlebie i wodzie w intencji wynagradzającej.

Policja prowadzi dochodzenie, by ustalić sprawców aktu wandalizmu. Sierż. szt. Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji przekazała Informacyjnej Agencji Radiowej, że na drzwiach kościoła, filarach i tablicach pamiątkowych, wmurowanych w ściany kościoła, namalowano 10 odwróconych krzyży.

Bazgroły pojawiły się też na tablicach pamiątkowych, wmurowanych w ściany świątyni, w tym na wspomnieniu poległych w Powstaniu Warszawskim. W sierpniu 1944 r. teren kościoła był miejscem jednych z najcięższych walk w czasie Powstania Warszawskiego.

Reklama
Reklama

Nieznani sprawcy zdewastowali także tablicę upamiętniającą poprzednich proboszczów parafii oraz postument rzeźby Chrystusa i jawnogrzesznicy, dzieła znanego XIX-wiecznego rzeźbiarza Faustyna Cenglera.

ZOBACZ TAKŻE: Jasna Góra: Modlitwa o ustanie pandemii i przebłaganie za grzechy

awo/archwwa.pl

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite