Nasze projekty

W Gdyni odbyła się procesja eucharystyczna… na morzu!

Procesja eucharystyczna odbyła się po Zatoce Gdańskiej, we współpracy z Marynarką Wojenną.

fot. Marynarka Wojenna RP/ Polish Navy, twitter.com/ Radio Maryja, youtube.com (print screen)

W sobotę, 22 czerwca w ramach obchodów Dni Morza w Gdyni odbyła się procesja eucharystyczna drogą morską. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji ojczyzny w gdyńskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przewodniczył jej metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Episkopatu.

CZYTAJ>>> Chiara Corbella Petrillo będzie błogosławioną? Ważny moment w Rzymie

Procesję eucharystyczną na morzu poprzedziła uroczysta Msza św.

W czasie homilii zwrócił uwagę na dwa istotne momenty uroczystości. Pierwszym z nich jest Eucharystia, a drugim procesja eucharystyczna na okręcie Marynarki Wojennej.

Reklama

Przypomniał również, że to nie pierwsza tego typu procesja. Ta miała miejsce w czasie Kongresu Eucharystycznego w Gdyni, 85. lat temu w 1939 roku. Abp Wojda podkreślił, że przybyły wówczas do Gdyni tłumy wiernych z całej Polski. Manifestowali swoją żywą wiarę i głębokie przywiązania do Boga i do Eucharystii – mówił arcybiskup, przytoczony przez „Gościa Gdańskiego”.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że „powracamy do tamtych wydarzeń, powracamy do tamtych wydarzeń, by spojrzeć na wiarę naszych rodaków, ale również by zastanowić się nad naszą wiarą”. Jak zaznaczył, dziś nie ma już takich tłumów jak przed laty.

ZOBACZ>>> Bohaterowie biblijny robiący selfie? Zobacz te zdjęcia!

Reklama

Procesja eucharystyczna na pokładzie okrętu

Po Mszy św., na ulice miasta wyruszyła procesja eucharystyczna. Najświętszy Sakrament był niesiony w asyście żołnierzy Marynarki Wojennej. Wierni przeszli na Nadbrzeże Pomorskie, skąd procesja kontynuowana była na pokładzie okrętu Marynarki Wojennej, na Zatoce Gdańskiej.

gosc.pl, opoka.org.pl, radiomaryja.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę