Nasze projekty

Przemierzają z Najświętszym Sakramentem Stany Zjednoczone. „To wręcz heroiczny akt pobożności”

Krajowa Pielgrzymka Eucharystyczna wyruszyła z czterech stron Stanów Zjednoczonych, by po 65 dniach marszu dotrzeć do Indianapolis. Najdłuższa trasa liczy aż 3,5 tys. kilometrów.

fot. Grant Whitty/unsplash.com

To był zuchowały pomysł, lecz dziś nawet święci zazdroszczą nam takiej eucharystycznej pielgrzymki – mówi ks. Roger Landry, kapelan jednej z czterech procesji, które przemierzają całe Stany Zjednoczone, by 16 lipca po 65 dniach marszu dotrzeć do Indianapolis, gdzie odbędzie się Krajowy Kongres Eucharystyczny. Do obowiązków ks. Landry’ego należy noszenie monstrancji na najdłuższych odcinkach pielgrzymki. Jak przyznaje codziennie jest świadkiem niesamowitych aktów wiary.

Krajowa Pielgrzymka Eucharystyczna wyruszyła 17 maja z czterech stron kraju. Ks. Landry jest kapelanem trasy wschodniej, która rozpoczęła się w New Haven. Liczy ponad 1500 mil. W ubiegłym tygodniu była w Nowym Jorku. Kiedy przechodziliśmy przez Bronx, byłem świadkiem heroicznego wręcz aktu pobożności – wyznaje amerykański kapłan, opowiadając o niepełnosprawnej kobiecie, która na widok Najświętszego Sakramentu nalegała, by mogła wstać z wózka inwalidzkiego i uklęknąć przed Panem Jezusem. Dodaje, że takie sytuacje zdarzają się każdego dnia.

ZOBACZ>>> Mama pomaga córce sypać kwiaty. Poruszające nagranie z procesji Bożego Ciała

Reklama

Najdłuższa trasa liczy 3,5 tys. kilometrów

Ludzie przyłączają się do pielgrzymki, zatrzymują swoje samochody, klękają na asfalcie, z wielkim nabożeństwem witają Najświętszy Sakrament na ulicach swych miast. Rozmawiając z portalem Crux, ks. Landry przyznaje, że wszystko to przypomina atmosferę Niedzieli Palmowej, z tą tylko różnicą, że wtedy Pan Jezus jechał na osiołku, a teraz jest niesiony przez kapłana.

Ks. Landry jest na co dzień kapelanem Uniwersytetu Columbia i tylko dzięki temu mógł sobie pozwolić na 65-dniową pielgrzymkę. Podkreśla, że biorąc pod uwagę rozmiary Stanów Zjednoczonych ogólnokrajowa Pielgrzymka Eucharystyczna jest wydarzeniem historycznym. Do tej pory nikt się na to nie odważył. Najdłuższa trasa, zachodnia, z Kalifornii liczy ponad 2,2 tys. mil czyli ponad 3,5 tys. km.

Krzysztof Bronk, Vatican News PL, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę