Nasze projekty

Chiara Corbella Petrillo będzie błogosławioną? Ważny moment w Rzymie

Kiedy była w ciąży zdiagnozowano u niej nowotwór języka. By chronić dziecko, zrezygnowała z leczenia. W Rzymie zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego Chiary Corbelli Petrillo.

Fot. Chiara Corbella Petrillo - święta z sąsiedztwa/Facebook

Chiara wraz z mężem Enrico doświadczyła śmierci dwójki swych dzieci, które z powodu wad rozwojowych zmarły tuż po porodzie. Trzecia ciąża przebiegała prawidłowo, ale u kobiety zdiagnozowano nowotwór języka.

Chiara Corbella poświęciła życie, aby uratować syna

Lekarze, po wykryciu nowotworu, zaproponowali aborcję terapeutyczną, ale ze względu na dobro dziecka, Chiara nie zdecydowała się na pełną terapię onkologiczną. Francesco urodził się pod koniec maja 2011, ale jego matka zmarła rok później. W chwili śmierci miała 28 lat.

Chiara powiedziała, że nie może decydować o życiu swego dziecka, że jej zadaniem jest je urodzić, a co będzie potem już od niej nie zależy. Chciała urodzić Francesca w najlepszy możliwy sposób – wspomina ojciec Chiary, Roberto Corbella.

Reklama

Jego zdaniem, proces beatyfikacyjny Chiary to efekt spontanicznego ruchu społecznego, który narodził się po jej śmierci. Już pogrzeb kobiety był tego świadectwem. Potem przyjaciele Chiary wydali o niej książkę, która stała się bestsellerem i została przetłumaczona na 15 języków. Zaczęły napływać wiadomości o cudach. W końcu wspomniano, że może zostać świętą.

ZOBACZ TEŻ: Czego uczą bł. Carlo Acutis i Chiara Corbella Petrillo?

Muszę przyznać, że trochę mnie to przeraziło – powiedział Corbella w wywiadzie dla TV2000 – ponieważ nie mam pojęcia, jak być ojcem świętej. Jestem najbardziej laicki z całej rodziny. To matka dała swoim córkom bardzo głębokie wychowanie religijne. Ja miałem z tym większe trudności. Na szczęście uspokoili nas, że w sprawie beatyfikacji rodzice nie muszą nic robić.

Reklama

Vatican News, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę