Nasze projekty

Trzech księży diecezji opolskiej zmarło tego samego dnia. Mieli COVID-19

W niedzielę zmarło trzech księży diecezji opolskiej: ks. Ryszard Michalik, ks. Józef Wojtasek i ks. Zygmunt Nabzdyk. Wszyscy duchowni byli zakażeni koronawirusem - potwierdził rzecznik kurii.

W tym miesiącu, tylko w naszej diecezji, zmarło dziewięciu księży. W większości byli to księża emeryci, chorujący też na inne choroby, które osłabiały ich organizmy. Wszystkich znałem doskonale osobiście. Epidemia zbiera u nas bardzo bolesne żniwo – powiedział rzecznik kurii, ks. Joachim Kobienia.

Ks. Ryszard Michalik był proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej. Z powodu COVID-19 w szpitalu przebywał przez miesiąc, podłączony do respiratora. Kapłan zmarł w wieku 57 lat.

Ks. Józef Wojtasek zmarł w wieku 67 lat, dzień po przewiezieniu do szpitala. Duchowny przyjął święcenia kapłańskie w 1978 roku, a od 1986 był proboszczem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance.

Reklama
Reklama

Ks. dr Zygmunt Nabzdyk miał 90 lat. Przed przejściem na emeryturę był m.in. wykładowcą, prefektem i ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Śląska Opolskiego w Nysie. Pracował również w Sądzie Diecezji Opolskiej, a w 1981 roku otrzymał tytuł honorowego kapelana Jego Świątobliwości.

kh/gazeta.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę