Nasze projekty

Tłumy wiernych modliły się przy grobowcu rodziny Ulmów. Odsłonięto go po beatyfikacji

Tłumy wiernych modliły się przy sarkofagu rodziny Ulmów w kościele parafialnym św. Doroty w Markowej. Grobowiec odsłonięto po mszy świętej beatyfikacyjnej.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Po beatyfikacji wierni – w grupach i indywidualnie – przybywali do kościoła św. Doroty by pomodlić się przy grobowcu rodziny Ulmów.

W 400-kilogramowym sarkofagu spoczywają szczątki całej zamordowanej przez Niemców w 1944 roku, dziewięcioosobowej rodziny – Józefa i Wiktorii oraz siedmiorga ich dzieci: ośmioletniego Stanisława, siedmioletniej Barbary, sześcioletniego Władysława, czteroletniego Franciszka, trzyletniego Antoniego, dwuletniej Marii oraz najmłodszego dziecka, które przychodziło na świat w chwilach męczeńskiej śmierci matki.

ZOBACZ: Ulmowie nowymi błogosławionymi!

Reklama

Do momentu beatyfikacji szczątki rodziny Ulmów były przechowywane w specjalnie przygotowanym do tego miejscu wybranym przez abp. Adama Szala, metropolitę przemyskiego. Kilka dni temu zostały przewiezione do kościoła w Markowej, zaś po beatyfikacji sarkofag został udostępniony wiernym.

Ks. Chowaniec powiedział KAI tuż po beatyfikacji, że parafia św. Doroty w Markowej musi się nastawić na zupełnie nową sytuację związaną ze wzmożonym ruchem pielgrzymkowym, którego teraz należy się spodziewać. Dodał, że przybywa intencji modlitewnych, w których wierni proszą Boga o łaski za pośrednictwem rodziny Ulmów.

Intencje te są związane głównie z życiem rodzinnym. Ciekawe, że częściej niż przedtem wymienia się w nich także imiona wszystkich dzieci należących do danej rodziny – zaznaczył ks. Chowaniec.

Reklama

Peregrynacja relikwii Ulmów

Warto dodać, że za dwa tygodnie, 24 września, na Jasnej Górze rozpocznie się całoroczna peregrynacja relikwii Rodziny Ulmów po polskich diecezjach. Mszy św. na Jasnej Górze będzie przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Wydarzenie odbędzie się podczas 39. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

Podczas dzisiejszej beatyfikacji w Markowej, kard. Marcello Semeraro powiedział, że sercem tej uroczystości jest miłość oraz otwarta na bliźniego postawa rodziny Józefa i Wiktorii.

W wydarzeniu uczestniczyło około 30 tysięcy wiernych. Wraz z prefektem Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych Mszę św. celebrowało ponad 100 biskupów z kraju i zagranicy. Obecny jest prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki oraz m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

Reklama

PRZECZYTAJ TEŻ: Kard. Semeraro o siódmym dziecku Ulmów: ten niewinny głos chce wstrząsnąć sumieniem społeczeństwa

KAI, kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę