Nasze projekty

Telewizja pokaże koncert z okazji 70. rocznicy Apelu Jasnogórskiego. Na scenie wystąpią znani artyści

W piątek, 8 grudnia o godz. 20.30 TVP1 pokaże wyjątkowe wydarzenie muzyczne pt. „Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego”. W jasnogórskiej bazylice wystąpią m.in.: Kamil Bednarek, Maja Krzyżewska, Andrzej Lampert, Olek Leon czy Paulini ze Skałki.

fot. Episkopat News/flickr.com

Apel Jasnogórski od 70 lat łączy Polaków w kraju oraz tych rozproszonych po całym świecie. Codzienna modlitwa z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej jest również fenomenem społecznym, który łączy pokolenia wychowane i funkcjonujące w różnych realiach politycznych, społecznych i gospodarczych.

ZOBACZ: Cudowne uratowanie życia i nawrócenie… pilota! Niezwykła historia Apelu Jasnogórskiego

Idea powstania Apelu zrodziła się 8 grudnia 1953 r. w Kaplicy Matki Bożej. Modlitwa zaczęła się od małej grupy – paulinów i członkiń Instytutu Prymasa Wyszyńskiego proszących Maryję o uwolnienie uwięzionego przez komunistów kard. Stefana Wyszyńskiego oraz opiekę nad Polską.

Reklama

Wyjątkowy koncert z okazji rocznicy

W okrągłą rocznicę powstania Apelu Jasnogórskiego Telewizja Polska pokaże wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert składa się z trzech części. W pierwszej artyści wykonają znane utwory maryjne w nowych aranżacjach. O godz. 21.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej odmówiony zostanie Apel Jasnogórski, po którym przypomniana zostanie historia i znaczenie nabożeństwa dla narodu polskiego. Następnie odbędzie się drugą cześć koncertu.

POSŁUCHAJ: Apel Jasnogórski. Niezwykła aranżacja – słuchaj i módl się!

Wystąpi m.in.: Magda Drozd, Andrzej Lampert, Olek Leon, Marysia Stachera, Filip Robak, Agnieszka Cudzich, Kamil Bednarek, Stanisława Celińska, Zuzia Cudzich, Paulini ze Skałki. Koncert poprowadzi Tomasz Wolny.

Reklama

Centrum Informacji TVP/KAI

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę