Nasze projekty

Targi Wydawców Katolickich z ograniczeniami

23 czerwca miało miejsce walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, na którym wybrano nowy zarząd Stowarzyszenia. Prezesem SWK wybrany został ponownie ks. Roman Szpakowski. Będzie przewodniczył Stowarzyszeniu przez kolejne 3 lata. Na spotkaniu poruszono także kwestię Targów Wydawców Katolickich, które odbędą się w tym roku wyjątkowo we wrześniu.

Jak informuje Stowarzyszenie Wydawców Katolickich tegoroczne Targi odbędą się, ze względu na epidemię, z wieloma ograniczeniami wynikającymi z wytycznych służb sanitarnych. W marcu zdecydowano o przeniesieniu imprezy z kwietnia na wrzesień br. – Miejmy nadzieję, że Targi odbędą się w zaplanowanym czasie, choć z wieloma ograniczeniami wynikającymi z wytycznych służb sanitarnych – czytamy w Komunikacie SWK. Ks. Daniel Łuka SSP, wiceprezes Stowarzyszenia, przyznaje także w komunikacie, że w czasie spotkania „wiele uwagi poświęcono ogólnej sytuacji na rynku wydawniczym, jak również rozważano możliwość podjęcia nowych inicjatyw mających na celu promocję wydawnictw religijnych”.

W wyniku przeprowadzonych w czasie spotkania wyborów, powołano nowy Zarząd Stowarzyszenia na lata 2020-2023. Podobnie jak w minionych latach, prezesem SWK będzie ks. Roman Szpakowski SDB. W skład zarządu weszli też ks. Leszek Skorupa z Wydawnictwa Jedność (wiceprezes), ks. Daniel Łuka SSP z wydawnictwa Edycja Świętego Pawła (wiceprezes), Jolanta Sosnowska z wyd. Biały Kruk (sekretarz) i Henryk Podolski (skarbnik).

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich powstało 4 grudnia 1993 r. Jest organizacją katolicką założoną na podstawie Ustawy z 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego w RP i działającą w oparciu o przepisy Ustawy o stowarzyszeniach. Zrzesza ponad 70 członków – przedstawicieli największych wydawców katolickich. Jest organizatorem m.in. dorocznych Targów Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Reklama

os, SWK, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite