Nasze projekty

Sześciu mieszkańców Seminarium w Ołtarzewie zarażonych koronawirusem

Sześć przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w Wyższym Seminarium Duchowne Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (księży pallotynów) w podwarszawskim Ołtarzewie. Na razie wszyscy czują się dobrze i mają niewielkie objawy.

– Jako cała wspólnota seminaryjna kontynuujemy ścisłą kwarantannę przez najbliższe dwa tygodnie. Póki co wszyscy czują się dobrze i wykazują niegroźne objawy zakażenia. Ufamy, że wyjdziemy z tego cało i zdrowo – mówi rektor WSD ks. Mirosław Mejzner SAC.

Rektor pallotyńskiego seminarium duchownego przypomniał, że jest ono dużą i zwartą społecznością. – Od początku zastosowaliśmy wszelkie środki ostrożności wydane przez Rząd RP i Episkopat Polski. Kontakty ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Od 21 marca we Mszach św. w kościele nie uczestniczą członkowie wspólnoty, poza duszpasterzami parafialnymi. Zawiesiliśmy również prace budowlane związane z „remontem stulecia”. Mieliśmy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez zarażenia – napisał w informacji zamieszczonej na stronach internetowych WSD.

„Stało się jednak inaczej. Przeprowadzone testy 6 Współbraci dały wczoraj [4 kwietnia – przyp. red.] wieczorem wynik pozytywny. Jako cała wspólnota seminaryjna kontynuujemy zatem ścisłą i oficjalną już kwarantannę przez najbliższe dwa tygodnie. W tym czasie nikt nie może wchodzić na teren WSD, ani nikt z niego wychodzić. Dla wiernych zamknięty jest również kościół seminaryjno-parafialny” – poinformował ks. Mejzner SAC.

Reklama

Zapewnił jednak, że wszyscy czują się dobrze i wykazują niegroźne objawy zakażenia – jest to stan podgorączkowy, suchy kaszel, utrata węchu i smaku oraz zmęczenie. – Ufamy, że wszyscy wyjdziemy z tego cało i zdrowo – dodał.

„Od początku pandemii w Polsce – poinformował w dalszej części listu – podjęliśmy gorącą i wytrwałą modlitwę, by Miłosierny Pan wybawił wszystkich od „powietrza, głodu, ognia i wojny””. Codziennie w godz. 20.00-21.00 transmitowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą różańcową i Apelem Jasnogórskim.

„Dziękujemy, że modlicie się razem z nami! Mimo osłabionych sił będziemy kontynuować to duchowe pukanie do Bożych drzwi. Modlimy się codziennie za chorych oraz o potrzebne siły dla służby zdrowia, władze rządowe i samorządowe, wolontariuszy i wszystkich ludzi niosących pomoc innym” – dodał ks. Mirosław Mejzner SAC.

Reklama

KAI/ad

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę