Nasze projekty

„Szczepienie to wzięcie odpowiedzialności za innych. Musimy bazować na wiedzy, a nie emocjach”

"Szczepienie to wzięcie odpowiedzialności za innych ludzi. Prymas Wyszyński mówił, że jeśli chcemy być wielkim narodem, musimy być odpowiedzialnym narodem" - mówiła Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7, w rozmowie z red. Pauliną Guzik w programie "Między Ziemią a Niebem".

fot. Steven Cornfield/ Unsplash

Podczas programu poruszono temat szczepień przeciwko COVID-19, które wzbudzają cały czas wiele emocji wśród Polaków. Naszą powinnością jako chrześcijan jest mówienie o tym. Nie możemy unikać tematu szczepień. Ja czy mój mąż nie mieliśmy wątpliwości, żeby się zaszczepić, bo też dość ciężko przeszliśmy COVID-19 – mówiła red. Liberacka.

„Musimy bazować na wiedzy, a nie na emocjach”

Jak przypomniała, koronawirus doprowadził do wielu tragedii w rodzinach, śmierci bliskich, ale też zmienił dotychczasowe życie m.in. uczniów, którzy musieli się uczyć we własnych pokojach.

Kiedy publikujemy na Stacji7 jakiś tekst o szczepieniach, od razu pojawia się dużo emocjonalnych komentarzy. Ludzie mają prawą do wątpliwości, ale powinniśmy bazować na wiedzy, a nie na emocjach. Musimy zaufać ludziom, naukowcom, którzy te szczepionki polecają – tłumaczyła redaktor naczelna Stacji7.

Reklama
Reklama

Jak podkreśliła, obecnie nie mamy innego sposobu na leczenie COVID-19 niż szczepienie, a zdecydowanie się na nie, to wzięcie również odpowiedzialności za innych ludzi. Prymas Wyszyński, którego beatyfikacja przed nami, mówił, że jeśli chcemy być wielkim narodem, musimy być odpowiedzialnym narodem. Odpowiedzialnym za swoich bliskich – mówiła red. Liberacka.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę