Nasze projekty

Światowy Dzień Młodzieży bez wychodzenia z domu

W Niedzielę Palmową obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku, z racji epidemii, młodym nie uda się zebrać na spotkaniach i wspólnej modlitwie w dotychczasowej formule. Wiele wspólnot zaprasza jednak do świętowania internetowego. Oto kilka propozycji.

– To będzie przedziwny i zarazem piękny Światowy Dzień Młodzieży i aż trudno uwierzyć, jak „prorocze” w kontekście tego, co teraz przeżywamy, okazało się papieskie orędzie przygotowane na ten dzień – powiedział ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacji ŚDM. W wielu diecezjach w Niedzielę Palmową odbędą się internetowe transmisje Mszy, modlitw, czuwań i koncertów uwielbienia. Oto kilka propozycji do świętowania Światowego Dnia Młodzieży bez wychodzenia z domu.

„WSTAŃ” – SPOTKANIE ONLINE

Reklama
Reklama

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM – Polska i ŚDM Lizbona – Archidiecezja Krakowska zapraszają do włączenia się w akcję prowadzoną przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży we Wrocławiu. To interdiecezjalne spotkanie jest otwarte dla młodzieży w całej Polsce. W niedzielę odbędzie się transmisja spotkania formacyjnego opartego na tegorocznym Orędziu Papieża na Światowy Dzień Młodzieży, jednak co ciekawe – transmisje odbywać się będą w 6-osobowych grupach. Aby stworzyć swoją grupę lub dołączyć do już istniejącej, należy zapisać się w przygotowanym do tego formularzu. Można go znaleźć na stronie wydarzenia.

SOS – SEMINARYJNA ODNOWA SERC – WARMIŃSKIE DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY

Reklama
Reklama

Na czuwanie z cyklu Seminaryjna Odnowa Serc zapraszają alumni z seminarium Hosianum w Olsztynie. – Nie możemy spotkać się twarzą w twarz, ale możemy spotkać się twarzą w ekran – zauważa jeden z alumnów w zaproszeniu na spotkanie. Czuwanie odbędzie się już w sobotę, o godz. 21 – będzie to adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami św. Matki Teresy z Kalkuty. Warto przygotować sobie na czas czuwania Pismo Święte. Transmisja z czuwania na fanpage’u WSD Hosianum.

DZIEŃ MŁODZIEŻY – ARCHIDIECEZJA LUBELSKA

Reklama

Lubelskie świętowanie rozpocznie się już w sobotę, 4 kwietnia, o godzinie 20. Młodzi zaproszeni są na uwielbienie prowadzone przez ks. Krzysztofa Krzaczka i Lubelską Szkołę Ewangelizacji „Miriam”. W niedzielę natomiast abp Stanisław Budzik będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji młodych. Obie inicjatywy będą transmitowane. Ponadto w sieci trwa już akcja #zarazampokojem – jest to akcja modlitewna w intencji ustania epidemii, o wiarę i nawrócenie oraz w intencji personelu medycznego i wszystkich służb. Chętni mogą zgłosić się do modlitwy w specjalnym formularzu. Tutaj więcej informacji.

NIEDZIELA PALMOWA ONLINE – ARCHIDIECEZJA GNIEŹNIEŃSKA

Na wspólne obchody Światowego Dnia Młodzieży zaprosił w Gnieźnie Prymas Polski, abp Wojciech Polak. Internetowa Niedziela Palmowa odbędzie się pod hasłem “Młodzieńcze, Tobie mówię: wstań!”. Podczas Mszy Świętej abp zawierzy także Matce Bożej tegorocznych maturzystów, którzy z wiadomych względów nie mogli pielgrzymować na Jasną Górę. Na wspólną modlitwę abp Polak zaprosił w specjalnym wideo.

#PALMOWACHALLENGE W ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Od 29 kwietnia aż do Niedzieli Palmowej młodzi z archidiecezji katowickiej prezentują na facebookowym profilu „Młodzi dla młodych” propozycje zadań. To okazja, aby będąc w domu wstać z kanapy i zrobić coś dobrego i pożytecznego. Młodzi mogą również nagrywać filmy, jak podejmują się kolejnych wyzwań, a najlepsze z nadesłanych filmów zostaną nagrodzone. W akcję włączyli się już m.in. Halina Mlynkova, Maciej Musiał, Kuba Wesołowski, Piotr Kuczera, Mateusz Damięcki. Na zakończenie akcji młodzi zaproszeni są do wspólnej modlitwy podczas transmitowanej Mszy Świętej.

#PASJA2020 – DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA

Wszyscy, którzy chcą świętować Niedzielę Palmową z diecezją Bielsko-Żywiecka, zaproszeni są do przesyłania swoich radosnych, uśmiechniętych zdjęć na adres mailowy. W ramach akcji #Pasja2020 z nadesłanych zdjęć powstanie kolaż, na tle którego bp Roman Pindel i ks. Piotr Hoffmann, duszpasterz diecezjalny, będą modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach młodych. Modlitwa będzie transmitowana w mediach społecznościowych. Więcej informacji tutaj.

STACJA XV – DIECEZJA RADOMSKA

To nie błąd! Młodzi z Diecezji Radomskiej zapraszają, aby w Światowy Dzień Młodzieży pomyśleć nad tym, co każdy z nas może ofiarować Jezusowi, tak jak w czasie Drogi Krzyżowej Szymon oddał mu swoje barki, a Weronika – troskę. Radomska młodzież zaprasza również, by podzielić się swoim pomysłem na to, co dobrego można zrobić. Można to uczynić poprzez wrzucenia na relację facebookową specjalnie przygotowanej grafiki, na której jest miejsce do wpisania swojego zadania-postanowienia. Więcej informacji i grafikę znajdziecie tutaj.

SPOTKANIE MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

W ten weekend w Przemyślu miało spotkać się blisko 4 tysiące młodych. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego Spotkanie odbywa się w formule wewnętrznej czyli w duchowej i modlitewnej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz młodymi katolikami we wszystkich zakątkach świata. Do świętowania ŚDM przygotować się można przez „Cztery kroki duchowe”, których opis można znaleźć na stronie młodzieży z archidiecezji przemyskiej.

INTERNETOWY KONCERT ZESPOŁU NIEMAGOTU

W świętowanie Światowego Dnia Młodych wpisuje się koncert uwielbienia, który poprowadzi zespół niemaGOtu. Będzie to pierwszy z występ z całego cyklu koncertów chrześcijańskich, z których dochód będzie przeznaczony na zakony kontemplacyjne.

Znamienny jest fakt, że koncert odbędzie się w Światowy Dzień Młodzieży, który obchodzony jest na całym świecie w Niedzielę Palmową, a właśnie Światowe Dni Młodzieży były niejako punktem wyjściowym w historii zespołu – założyli go przyjaciele, którzy pracowali wspólnie nad Hymnem ŚDM 2016 “Błogosławieni miłosierni”.

Więcej informacji o tej inicjatywie znajdziecie na portalu Stacja7.pl

os/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę