Nasze projekty

niemaGOtu zagra internetowy koncert charytatywny

W ostatnich dniach przekonaliśmy się, jak wiele aktywności można podjąć mimo epidemii, zostając w domu. Internetowe lekcje i wykłady online, spotkania biznesowe, ale także ogrom wydarzeń kulturalnych: zwiedzanie muzeów czy koncerty. Jeden z nich zagra zespół niemaGOtu. Dochód z koncertu przekazany będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.

Reklama

„Mimo pandemii jest nadzieja” – tak zatytułowano koncert, który niemaGOtu zagra w Niedzielę Palmową. Będzie można go obejrzeć i wysłuchać na platformie Fabryka Koncertów. Będzie to koncert uwielbienia. – Będziemy śpiewać o krzyżu, grobie, zmartwychwstaniu dla naszego usprawiedliwienia i szatach chwały zostawionych nam przez Pana. Będziemy przybijać do krzyża swój grzech, wstyd, śmierć, odrzucenie, potępienie, w zamian za co przez wiarę czerpać będziemy sprawiedliwość, chwałę, życie, akceptację i wszelkie błogosławieństwo – napisał na fanpage’u zespołu Kuba Blycharz.

Epidemia pokrzyżowała wprawdzie zespołowi plany wydania nowej płyty, jednak to nie przeszkadza im działać. Znamienny jest fakt, że koncert odbędzie się w Światowy Dzień Młodzieży, który obchodzony jest na całym świecie w Niedzielę Palmową, a właśnie Światowe Dni Młodzieży były niejako punktem wyjściowym w historii zespołu – założyli go przyjaciele, którzy pracowali wspólnie nad Hymnem ŚDM 2016 „Błogosławieni miłosierni”.

Reklama

Występ niemaGOtu będzie pierwszym z kilku koncertów zespołów chrześcijańskich. – Cykl koncertów to pomysł organizatorów  widowisk „Betlejem w Polsce”, Chrześcijańskiego Grania oraz gromadzących tłumy widzów corocznych Ekumenicznych Koncertów Rodzinnych „Bądź jak Jezus”. – Przełamujemy narzucone przez pandemię trudności i umożliwiamy wysłuchanie w sieci wybitnych twórców polskiej sceny chrześcijańskiej. W tak trudnych czasach, jakie są obecnie, wszyscy potrzebujemy nadziei. Chcemy napełnić serca ludzi modlitwą i muzyką – tłumaczy Adam Guzdek, inicjator przedsięwzięcia. Dzięki inicjatywie Adama Guzdka tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży odbyła się w Polsce trasa koncertowa „Are you ready?”, nawiązująca do pytania Franciszka do młodych „Czy jesteście gotowi powiedzieć „tak”?”. W cyklu koncertów udział wzięli m.in TGD, Maleo Reggae Rockers i niemaGOtu.

W najbliższą niedzielę zagrają internetowy koncert charytatywny. Organizatorzy chcą zebrać środki, które pomogą siostrom w zakonach kontemplacyjnych. – Siostry również z powodu epidemii znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Zawsze modlą się za nas, teraz wspólnie możemy im pomoc – mówi zaangażowany w projekt Michał Guzek.

Kolejne koncerty będą systematycznie realizowane na kanale i stronie www.fabrykakoncertow.com.pl. Każdy z nich będzie dostępny za niewielką opłatą przez dwa tygodnie.

Reklama

os/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę