Nasze projekty

Św. Ojciec Pio będzie miał w Polsce swój znaczek

Poczta Polska wypuści 16 czerwca do obiegu pierwszy w swojej historii znaczek z wizerunkiem św. Ojca Pio. - To miniaturowy pomnik dla tego wielkiego świętego - powiedział podczas prezentacji znaczka wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Pierwszym miejscem, gdzie znaczek się pojawi będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. To tam 16 czerwca odbędzie się ogólnopolskie czuwanie z Ojcem Pio w dniu rocznicy jego kanonizacji. Znaczek z podobizną Świętego będzie złożony w darach podczas Mszy św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza o północy.

– Dla Poczty Polskiej to niezwykły honor wydać taki znaczek, bo jest on miniaturowym pomnikiem dla tego wielkiego świętego – podkreśla wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Znaczek będzie wyemitowany w nakładzie 100 tys. sztuk. Znajdzie się w obiegu, ale będzie cenny, ponieważ nakłady „zwykłych” znaczków obiegowych zaczynają się zwykle od miliona sztuk. Tych będzie więc znacznie mniej. Grafikę znaczka zaprojektowała Marzanna Dąbrowska, autorka innych znaczków o tematyce religijnej, emitowanych przez Pocztę. Kilka z nich ukaże się jeszcze w tym roku, jak znaczek ze św. Janem Pawłem II z okazji 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, inne – jak cykl świętych patronów Polski – w latach następnych.

Reklama
Reklama

Rok 2018 jest poświęcony świętemu z Pietrelciny, ponieważ obchodzimy w nim dwie okrągłe rocznice z nim związane: 100. rocznicę otrzymania stygmatów oraz 50. rocznicę narodzin dla nieba. Wśród wydarzeń zaplanowanych w ramach obchodów są kongrec w Lublinie 30 czerwca, czuwanie grup modlitwy Ojca Pio 18-18 sierpnia w Polanicy Zdroju, II Kongres ojca Pio w Gdańsku we wrześniu oraz narodowa pielgrzymka do San Giovani Rotondo w dniach 12-13 października.

W Polsce działają łącznie 373 grupy modlitwy św. Ojca Pio.

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę