Nasze projekty

Spotykają się i wymieniają doświadczeniami. „Akademia dla Rodziców” w parafii na Chomiczówce

"Pomysł nieodpłatnych spotkań poruszających ważne tematy wychowawcze zrodził się z głosu parafian" - wyjaśniają organizatorzy "Akademii dla Rodziców" organizowanej w parafii Matki Bożej Wspomożycielki wiernych na warszawskiej Chomiczówce.

fot. parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie/Facebook

W ramach pierwszej edycji „Akademii dla Rodziców”, która odbyły się jesienią, zorganizowano trzy spotkania pt. „czy smarfon jest taki groźny?” z udziałem Moniki Przybysz, medioznawcy; „dlaczego moje dziecko mnie nie słucha?” z udziałem Łukasza Godka, psychologa i psychoterapeuty; „jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?” z udziałem Igi i Konrada Grzybowskich, z Fundacji „Ster na miłość”.

Pomysł nieodpłatnych spotkań poruszających ważne tematy wychowawcze zrodził się z głosu parafian, którzy wyrażali taką potrzebę w ankietach synodalnych – wyjaśniają organizatorzy. W organizację pierwszych spotkań zaangażowały się dwa małżeństwa i jeden z księży posługujących w parafii, a całe przedsięwzięcie od początku wspierał ks. prałat Jan Szubka, proboszcz parafii.

Spotkania składały się z dwóch części – wykładu gościa oraz pytań rodziców, dla których jest to jednocześnie przestrzeń do wymiany doświadczeń. W ocenie prelegentów, rodziców i organizatorów taki podział spotkań umożliwiał maksymalnie efektywne wykorzystanie czasu. W związku z tym planowane w sesji wiosennej spotkania odbędą się w podobnej formule – zapowiadają organizatorzy.

Reklama

Już we wtorek 21 marca o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie pt. „10 przykazań Mamy i Taty” z udziałem Janusza Wardaka, trenera i doradcy rodzinnego, taty dziesięciorga dzieci. Następne spotkania odbędą się – 18 kwietnia pod hasłem „Jak pokochać zbuntowanego nastolatka?” z udziałem Macieja Tryburycego, który od 10 lat rozwija organizację skautingu katolickiego „Wędrownicy” oraz jest tatą sześciorga dzieci, oraz 9 maja z udziałem Marty Kirylczuk, pedagoga i terapeuty dziecięcego oraz mamy dwójki dzieci i Hanny Słodownik, trenera i wychowawcy, które poruszą temat „Jak stawiać granice z miłością?”.

Spotkania odbywają się w sali Matki Bożej w budynku parafialnym przy ul Conrada 7 i rozpoczynają się o godz. 18:00.

kh, archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę