Siostry z Broniszewic budują kolejny Dom Chłopaków

Budujemy nowy dom! - ogłosiły na Facebooku siostry dominikanki z Broniszewic, do dziś kojarzone przez internautów z filmiku, w którym udają pingwiny. Budowę drugiego domu umożliwia darczyńca, który się do nich zgłosił.

O wszystkim powiadomiły swoich darczyńców i przyjaciół za pośrednictwem strony na Facebooku. Napisały, że odkąd – dzięki wielkiej, ogólnopolskiej zbiórce – zbudowały nowy dom dla swoich niepełnosprawnych podopiecznych, stale odbierały telefony z prośbą o przyjęcie nowych Dzieci. „Niestety za każdym razem musiałyśmy odmawiać bo nie było i nie ma nowych miejsc” – piszą dominikanki. Ich obecny nowy dom powstał, ponieważ przydzielony im wcześniejszy budynek nie spełniał żadnych standardów umożliwiających opiekę nad 56 niepełnosprawnymi chłopcami. którymi dominikanki się opiekują.

Siostry piszą, że gdy tylko o swojej nowej potrzebie powiedziały Panu Bogu – niedługo zgłosił się do nich mężczyzna, który zaoferował…. sfinansowanie budowy nowego domu od etapu zakupu działki aż po wyposażenie. Darczyńca chce jednak pozostać anonimowy. Dodał także, że zależy mu na pomocy właśnie dominikankom z Broniszewic, ponieważ obserwował ich zbiórkę i akcję budowy obecnego Domu Chłopaków. „Obserwowałem, jak powstawał Dom Chłopaków. I odezwałem się do sióstr dopiero, kiedy zobaczyłem, że jego budowa została pomyślnie sfinalizowana” – powiedział. 

Od piątku 13 września są już właścicielkami znajdującej się nieopodal ich obecnego ośrodka działki. Wszystkie szczegóły siostry opisują w swoim poście na Facebooku.

Reklama
Reklama

 

Siostry Dominikanki prowadzą w Broniszewicach Dom Pomocy Społecznej dla 56 niepełnosprawnych w różnym stopniu i wieku chłopców. „Jedni z zespołem Downa, inni z dziecięcym porażeniem mózgowym, a jeszcze inni zmagający się z autyzmem. Niektórzy z naszych synów nie widzą, niektórzy nie słyszą, a niektórzy nigdy nie opuszczą swoich łóżek i nie będą mogli się cieszyć widokiem świata” – piszą o swoich podopiecznych.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę