Nasze projekty
Fot. S. Eliza Myk/Facebook

S. Eliza Myk o wizycie na Ukrainie: „Widziałam łzy i ból rozstania” [AUDIO]

Siostry z Broniszewic od kilku dni organizują zbiórkę, pakują najpotrzebniejsze produkty i wyruszają z pomocą na Ukrainę. Jak wyglądał przejazd za granicę? Jaką Ukrainę zobaczyły? Czego doświadczyły? Posłuchaj rozmowy z s. Elizą Myk.

Reklama

Siostry dominikanki wyruszyły czterema busami do Żółkwi na Ukrainie, by dostarczyć pomoc humanitarną – żywność, leki, chemię, środkami higienicznymi. W rozmowie z Pawłem Kęską dla Radia Warszawa s. Eliza Myk opowiada jak wyglądał wyjazd i krótki pobyt na Ukrainie. Byłam wzruszona ich pokorną postawą wdzięczności. Nie było w nich postawy: „Należało nam się”, ale bardzo dziękowali za naszą postawę i pomoc.

Mówi także o niezwykłych zaskoczeniach i wzruszeniach, jakie towarzyszyły im w podróży. W naszym busie są dwie mamy i czwórkę malutkich dzieci, najmłodsze ma dwa latka, dzielne są te dzieci! Ale jak już znaleźliśmy się w Polsce, wszyscy biliśmy brawa, te mamy ze wzruszeniem mówiły do dzieci: „Dzieci, jesteśmy już w Polsce, jesteście bezpieczne”. Towarzyszyło nam tutaj dużo chwil wzruszeń.

Posłuchaj wyjątkowej rozmowy z s. Elizą Myk, przygotowanej i wyemitowanej na antenie Radia Warszawa:

Radio Warszawa, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę