Nasze projekty

Dominikanki otrzymają pełną dotację. Wojewoda cofnął decyzję o jej odebraniu

Siostry dominikanki, które w Broniszewicach prowadzą Dom Chłopaków poinformowały w sobotę o zmniejszeniu dotacji dla ośrodka. Kwota ta stanowiła jedną trzecią rocznego dofinansowania. Dziś siostry przekazały informację, że dotacja została przywrócona.

Fot. Paweł Kęska

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach, nazywany Domem Chłopaków w Broniszewicach, prowadzony jest przez siostry Dominikanki. Pod opieką mają 67 chorych, niepełnosprawnych chłopców.

W sobotę, siostry za pośrednictwem swojego facebooka poinformowały, że Dom może stracić 600 tys. zł, które stanowią jedną trzecią rocznej dotacji ośrodka. Jak podkreśliły siostry, odebranie takiej kwoty oznacza, że „przez 4 miesiące tego roku nie mogą funkcjonować jako DOM”. Oczywiście robimy wszystko, aby Chłopcy nie odczuli konsekwencji tej niezrozumiałej dla nas decyzji władz państwowych – podkreśliły siostry.

W poniedziałek za pośrednictwem facebooka siostry poinformowały, że otrzymały drugie pismo od wojewody wielkopolskiego. Michał Zieliński informuje w nim, że „zwiększony został plan dotacji celowych na rok 2023”. Tym samym siostry utrzymają docelowe wsparcie. Dziękujemy Wam za wasze wsparcie – napisały siostry.

Reklama

pa,wpolityce.pl,domchlopakow.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę