Nasze projekty

Jutro młodzi spotkają się w Świątyni Opatrzności Bożej

Z młodzieżą spotka się kard. Kazimierz Nycz, który będzie przewodniczył dla nich mszy świętej. Ponadto wystąpią Siewcy Lednicy oraz zostaną wprowadzone relikwie bł. Carla Acutisa.

fot. carloacutis.com/Lednica2000/YouTube

Diecezjalne Spotkanie Młodych wpisuje się w obchody 38. Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Kościołach lokalnych w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata. Hasłem tegorocznego ŚDM są słowa „Radując się w nadziei” (por. Rz 12,12), które nawiązują do Wielkiego Jubileuszu Roku 2025, przeżywanego pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”. Młodzi z archidiecezji warszawskiej spotkają się w sobotę 25 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Przez najbliższe dwa lata papież Franciszek zaprasza i zachęca młodzież do pogłębienia znaczenia chrześcijańskiej nadziei i świadczenia z radością, że Chrystus żyje – tłumaczy ks. Zbigniew Sawiak z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży archidiecezji warszawskiej.

Tegoroczne spotkanie przybliży młodzieży postać bł. Carla Acutisa, patrona ludzi młodych, który – jak podkreśla ks. Sawiak – „w Eucharystii odkrył moc i sens wiary, wskazując, że jest ona najszybszą i najprostszą autostradą do Nieba”. Jego relikwie, będą z nami obecne przez całe spotkanie – dodaje.

Reklama

Diecezjalne Spotkanie Młodych rozpocznie się o godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej od wprowadzenia relikwii bł. Carla Acutisa oraz koncertu ewangelizacyjnego Siewców Lednicy. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza o godz. 12:00.

Na spotkanie zaproszeni są wszyscy młodzi formujący się we wspólnotach parafialnych m.in: lektorzy, starsi ministranci, wszystkie młodzieżowe wspólnoty, młodzi ze szkół średnich, studenci oraz młodzież postakademicka.

Reklama

W ramach duchowego przygotowania do spotkania 16 listopada w parafiach archidiecezji warszawskiej rozpocznie się nowenna za wstawiennictwem bł. Carla Acutisa w intencji młodych.

archwwa.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę