Nasze projekty

Ruszają bezpośrednie przygotowania do Taizé we Wrocławiu

1 października ruszyło oficjalnie Centrum Przygotowań Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu. W każdy poniedziałek wieczorem w kościele rektoralnym pw. św. Macieja we Wrocławiu, tzw. „Maciejówce” będzie się też odbywała modlitwa w intencji spotkania.

Dzięki transmisji online mogą w niej uczestniczyć wszyscy chętni. Pierwsze modlitewne spotkanie już dziś 30 września.

Centrum Przygotowań ESM we Wrocławiu rusza oficjalnie 1 października. Mieści się w budynku dawnej stołówki Domu Studenckiego „Dwudziestolatka” przy ul. Piastowskiej 1a, tuż przy pl. Grunwaldzkim. Będzie otwarte od wtorku do piątku w godzinach od 9.45 do 13.00 oraz od 15.00 do 18.00, a także w soboty w godzinach od 9.45 do 13.00 oraz od 15.00 do 17.00.

W Centrum Przygotowań można spotkać się z pracującymi przy organizacji ESM braćmi ze wspólnoty Taizé, siostrami, wolontariuszami. Zaproszone są tam wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w jakiś sposób w przygotowania.

Reklama
Reklama

We wspólnej, regularnej modlitwie w trakcie przygotowań do spotkania europejskiego można będzie uczestniczyć w Centrum Przygotowań ESM od wtorku do soboty o 9.00 i o 13.00.

Oprócz tego modlitwa w intencji dobrych owoców Europejskiego Spotkania Młodych odbywać się będzie w każdy poniedziałek o godz. 20.15 w kościele św. Macieja przy pl. Nankiera 17, tzw. „Maciejówce”. Do udziału w modlitwie zaproszeni są wszyscy, nie tylko młodzież. Można również włączać się w nią dzięki transmisji on-line, która za każdym razem dostępna będzie na stronie www.esmwroclaw.gosc.pl.

Pierwsza modlitwa odbędzie się już dziś. Wezmą w niej udział m.in. bracia z Taizé oraz grupa międzynarodowych wolontariuszy, którzy przybyli już do stolicy Dolnego Śląska, by uruchomić 1 października Centrum Przygotowań.

Reklama
Reklama

Europejskie Spotkanie Młodych odbywać się będzie od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 we Wrocławiu. Wrocław już po raz trzeci gościć będzie młodych gromadzących się na spotkaniu w duchu ekumenicznej wspólnoty z Taizé. Poprzednie ESM odbyły się w tym mieście w 1989 i w 1995 r.

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite